A személyijövedelemadó-törvény szerint alapvetően minden nyeremény után adózni kell, mindegy, hogy az pénz- vagy tárgynyeremény. Így van ez a lottó esetében is, az adót ez esetben a kifizető, vagyis a Szerencsejáték Zrt. állapítja meg és vonja le. Ami a reklámokban szerepel, az már a nettó nyeremény - írja a Népszabadság.
Módosult a helyzet akkor, amikor a kormány elkezdte szabályozni a netes szerencsejátékokat, miután a fogadás és az online kaszinó engedélyköteles lett. A korábban roppant népszerű portálok tiltólistára kerültek, a NAV folyamatosan blokkolja az oldalakat, s bekorlátozták, hol kaszinózhatunk és hol nem.
Korda György nyomában
A szolgáltató kifizette a nyereményt, amelyből a játékos önbevallás útján teljesítette - vagy inkább nem - az adózási kötelezettséget. Ez pár ezer forint nyeremény mellett lényegtelen, ám a jelentős, adott esetben milliós, százmilliós pókernyeremények esetében már komoly tétel. Van egy szűk réteg, amely netes játékokból él, esetükben nem mindegy, hogy szabályszerűvé tehető a működésük vagy sem. Főleg mivel a NAV előszeretettel fel is kutatja ezeket a játékosokat.
Az új szabályozásnak köszönhetően 2014-től adómentes lett - pontosabban nem minősül jövedelemnek - a kaszinóban, a kártyateremben és online sportfogadásból származó nyeremény. S most mindezt kiegészítették az online kaszinóban szerzett nyereménnyel. Ez azt jelenti, hogy a jövőben a játékosnak csak az engedélyhez kötött sorsolásos játékból, az ajándéksorsolásból, a fogadásból, valamint a külföldi jackpot-rendszerből származó pénz után kell adóznia - olvasható a napilapban. Az adó mértéke 2016-ban 15 százalék, plusz járulék.