Újabb telefonos csalási módszer jelent meg. A csalók a bank vagy hivatalos szervezetek, hatóságok nevében hívják fel az ügyfeleket és arra próbálják rávenni, hogy pénzüket egy „biztonsági számlára” utalják át – figyelmeztette ügyfeleit az OTP Bank.
Hogyan működnek a csalók?
- A hitelesség látszata - Banki munkatársak, kiberbiztonsági szakértők, rendőrök nevében mutatkoznak be. Több személy is „bekerül a hívásba” (vezető, technikai szakértő stb.), hogy növeljék a hitelességet.
- Sürgetés és fenyegetés - Azt állítják, hogy számlája veszélyben van, vagy hogy azonnal cselekednie kell.
- Hamis történetek - Kitalált számlaszámokat és neveket használnak, ahová pénzt kellene utalni.
Fontos tudnivalóként leszögezték, hogy az OTP Bank
soha nem kér Öntől utalást „biztonsági számlára”, hiszen nem létezik ilyen számla. Soha nem mutatja be munkatársak igazolványát és nem kapcsolja át Önt más szervezetekhez vagy „szakértőkhöz”.
Mit tegyen, ha ilyen hívást kap?
Szakítsa meg a hívást és azonnal értesítse bankunkat a +36 (1) 366 6800 számon!
Kapcsolódó
– húzták alá, és felszólították továbbá ügyfeleiket, hogy figyelmeztessenek másokat is.
Azt javasolják, mindenki hívja fel a családtagjai, idősebb rokonai figyelmét a banki csalók trükkjeinek veszélyére. További információkért az OTP oldalát ajánlották.
Az OTP újabb fegyverétől retteghetnek a telefonos csalók
A hitelintézet ügyfelei az OTP MobilBankban ellenőrizhetik, hogy valóban a bank ügyintézőjével beszélnek-e telefonon. Az applikáció frissítése után a legközelebbi híváskor láthatóvá válik a hívás időpontja, a hívószám, valamint az ügyfél ügyfélszolgálati azonosítója. Részletek.Kövesse az Economx.hu-t!
Értesüljön időben a legfontosabb gazdasági és pénzügyi hírekről! Kövessen minket Facebookon, Instagramon vagy iratkozzon fel Google News és YouTube-csatornánkra!