Salma Hayek milliárdos férje, Francois-Henri Pinault francia divatmágnás több mint 113 millió dollárt adományozott a Notre-Dame helyreállítására, miután 2019-ben tűzvész pusztított az ikonikus székesegyház épületében.
A nyitóünnepségre közel 1500 hivatalos vendég érkezett, köztük olyan illusztris személyek, mint Jill Biden, a jelenlegi first lady, és Donald Trump januárban hivatalba lépő amerikai elnök, valamint Volodimir Zelenszkij ukrán elnök. (A Macron-Trump-Zelenszkij párizsi találkozón történtekről ITT írtunk bővebben.)
A vendégek sorában helyet foglaló Francois-Henri Pinault édesapja, - akinek vagyona meghaladja a 21 milliárd dollárt , többek között arról ismert, hogy ő alapította a 22 milliárd dolláros francia luxuskonszernt, a Keringet. Salma Hayek férje, 2005-ben vette át édesapjától az üzlet irányítását.
A Kering csoporthoz ma olyan megbecsült világmárkák tartoznak, mint:
- az Yves Saint Laurent;
- az Alexander McQueen;
- és a Gucci.
Francois-Henri Pinault, aki 2009-ben vette el a hollywood-i dívát, egyúttal a Christie's neves aukciósház tulajdonosa is és vagyonát ma 7 milliárd dollárra becsülik.
A Pinault-ék Franciaország másik két leggazdagabb családjával együtt, akik az LVMH csoportot és a L'Oreal-t birtokolják, a tragédia után felajánlották, hogy hozzájárulnak a Notre Dame felújítási költségeihez.
Apám és jómagam úgy döntöttünk, hogy az Artemis alapokból (a családi holding – a szerk.) 100 millió eurót bocsátunk rendelkezésre, hogy részt vegyünk a Notre Dame teljes újjáépítéséhez szükséges erőfeszítésekben
– nyilatkozta Pinault 2019-be a Le Figaro nevű francia lapnak.
Az 58 éves mexikói gyökerekkel bíró Salma Hayek és a 62 éves Pinault 2006-ban ismerkedtek meg Velencében, egy gálán, a Palazzo Grassiban. Egy lányuk született, a 17 éves Valentina Paloma. A színésznő nemrég elárulta a Wall Street Journalnak, hogy férjével sem a házasságkötéskor, sem azóta nem írtak házassági szerződést.
Megtartották a párizsi Notre-Dame székesegyházban a tűzvész utáni első misét
Több mint öt évvel a pusztító tűzvész után vasárnap délelőtt megtartották az első misét az újjáépített párizsi Notre-Dame székesegyházban, miután előző nap hivatalosan megnyitották. A misén mintegy 2500-an vettek részt, közöttük több államfő, így Emmanuel Macron francia köztársasági elnök, valamint 150 szűkölködő, akiket a mise után ebédre hívtak meg, 150 francia és külföldi püspök, valamint a 106 párizsi parókia és a hét keleti rítusú katolikus egyház egy-egy papja volt jelen. A szertartás, amelyen megáldották a szenteltvizet, felszentelték az oltárt, részleteket olvastak fel a Bibliából, elhelyezték az ereklyéket, megáldották a tabernákulumot, több mint két órán át tartott. Az érsek a szertartás végén felszentelte az új bronz oltárt. Az oltárban öt, Párizshoz köthető relikviáit helyeztek el.A következő misét vasárnap este mutatják be a nagyközönség számára, előzetes jelentkezés alapján.Kövesse az Economx.hu-t!
Értesüljön időben a legfontosabb gazdasági és pénzügyi hírekről! Kövessen minket Facebookon, Instagramon vagy iratkozzon fel Google News és YouTube-csatornánkra!