A 12 napon át tartó karácsonyi termékkiadási sorozatának részeként az OpenAI hétfőn hivatalosan is megjelentette új AI-modelljét, a Sora-t.
A The Verge ugyanakkor hozzáteszi, hogy az új modell csak a ChatGPT előfizetőknek érhető el, és közülük sem minden országban. A Sora mellett a Sora Turbo is elérhető.
A „rettegett” Sora segítségével mindössze egyszerű szöveges instrukciók megadásával generálhatunk néhány másodperces videókat. A modell messze nem használható korlátlanul, más képgenerátorokhoz és képtárakhoz hasonlóan itt is kreditrendszer van érvényben, a legolcsóbb, ChatGPT Plus csomag előfizetői is csak legfeljebb 5 másodperces, 720p felbontású, legfeljebb 50 darab elsőbbségi videót készíthetünk vele.
A múlt héten bevezetett, havi 200 dolláros ChatGPT Pro előfizetéssel azonban korlátlanul, akár 500 kiemelt videó is készíthető, melyek Full HD felbontásúak és legfeljebb 20 másodpercesek lehetnek.
Az OpenAI leszögezte, hogy a Sora segítségével készített videók minden esetben vízjelet kapnak, emellett pedig a videó metaadataiban is látható lesz, hogy a felvételeket mesterséges intelligencia készítette, így elméletileg könnyen kiszűrhető lesz a generált tartalom. Kérdés persze, hogy ez mire lesz elég.
A ChatGPT vigyáz a legféltettebb titkainkra – de csak, ha szépen kérjük
Körvonalazódni látszik a mesterséges intelligenciák élete az uniós szabályozások érvényesülése után. A ChatGPT, a Copilot és a Gemini már készen állnak az új világra, az Apple pedig áprilisban tervezi megtenni ugyanezt. A Meta egyelőre hallgat. De miért olyan óvatosak a techóriások? Miféle fékeke és ellensúlyok ölelik körbe a chatbotokat? Magát az egyik MI-modellt „kérdeztük meg” erről.Ha többre kíváncsi, itt olvashat tovább.
Kövesse az Economx.hu-t!
Értesüljön időben a legfontosabb gazdasági és pénzügyi hírekről! Kövessen minket Facebookon, Instagramon vagy iratkozzon fel Google News és YouTube-csatornánkra!