Udvarias, kellemes társaság és tehetséges vadász Tiborcz István a Forbes róla szóló portrécikke alapján, amihez a miniszterelnök vejének környezetéből több üzleti szereplőt is szóra bírt a magazin. Egy név nélkül nyilatkozó szerint, „amikor megismertem, nem volt rutinja angol nyelven tárgyalni, ma már ez nem probléma”. Mások hozzátették ugyanakkor, hogy több év ismeretség után sem mondhatják el, hogy sok mindent tudnának róla.

Az üzleti lap december 27-én megjelent januári lapszámában Tiborcz István azzal a példával érzékeltette az apósával való viszonyát, hogy

amikor szerdán Hszi Csin-pinggel, pénteken Donald Trumppal tárgyal, és a kettő között még Erdogannal, akkor a vasárnapi ebédnél nem jut eszembe az üzleti dolgaimmal terhelni.

Vagyis az összefonódásokat nemcsak a nyilvánosságban igyekszik kerülni, hanem a családi találkozókon is.

A BDPST Group – szombathelyi családból származó, egyik ágról orvos, másik oldalról ügyvéd és bíró felmenőkkel rendelkező – tulajdonosa vallja, hogy neki a jobboldaliság az anyatejjel jött. Nem titok, hogy Tiborcz István családja kifejezetten vagyonos, és már gyerekkorában sokat utazott. „A kilencvenes évek elején már Olaszországba jártunk síelni, meg mindenfelé utaztunk a világban. Akkor is szerettem a szállodákat, mindig mindenhol szállodákba mentünk”.

Ha nem is Simicskától, de a Közgéptől tanult

Mindenki vállalkozott Tiborcz István körül, és nem volt kérdés, hogy egyszer ez lesz az ő útja is. Édesanyja varrodatulajdonosként saját tervezésű ruháit nyugati határszéli butikoknak árulta, apja máig igazságügyi orvosszakértőként dolgozik biztosítóknak, de több évtizede építi a család mezőgazdasági érdekeltségeit is. 

  • Tiborcz István első fontosabb vállalkozásában Németországból importáltak transzformátorokat.
  • Az Eliost 2009-ben alapította, aminek 2010 és 2013 között a Közgép volt a többségi tulajdonosa. Felidézte, hogy ha Simicska Lajostól nem is, a menedzsmenttől sokat tanult arról, hogyan kell egy szerteágazó cégcsoportot irányítani.
  • Az Elios elleni OLAF-eljárást „politikai indíttatású vizsgálatnak” tartja, ami „mindenféle valóságalapot nélkülözött."

Ezek után 2015-ben az ingatlanfejlesztés piacára lépett, amit még sok évvel ezelőtt azzal indokolt, hogy ez a terület nincs kapcsolatban állami és önkormányzati tenderekkel. A Forbes ugyanakkor kiemelte, hogy állami vagy állam közeli bankoktól viszont kapott kedvezményes hitelt több projektje.

Nagy mérföldkő volt a Gránit Bank

A folytatásban 2021-től kezdve Tiborcz István kezdett túllépni az addig épített ingatlanos-turisztikai profilon és a magyar üzleti élet jól működő, profitábilis cégeibe szállt be. A BDPST Zrt. 2021 végén vásárolta meg a Gránit Bank többségi tulajdonosa, az E.P.M. Kft. túlnyomó részét. Ennek hátteréről az üzletember azt mondta: a bank növekedési terveihez tőkére volt szükség, ezért Hegedüs Éva elnök-vezérigazgatóval, akivel ekkor már hosszú évekre nyúlt vissza az ismertségük, elkezdtek egyeztetni a befektetésről.

Tiborcz István megerősítette a Forbes-nak, hogy a befektetési célpontok felderítésén egy önálló akvizíciós csapattal dolgoznak, ami kiegészül egy állandó jogi csapattal, de „körülbelül 15 százalékban van olyan, hogy mi kezdeményezünk egy akvizíciós célponttal tárgyalásokat”, az esetek túlnyomó többségében őket találják meg a lehetőségek.

A politika és az üzlet összefonódását természetesnek és nem magyar sajátosságnak tartja, példának felhozva Elon Musk beavatkozását Donald Trump kampányába.

Személyes üzleti imidzsét leginkább a hotelbiznisz, a luxusipar határozza meg. Míg a felvásárolt stratégiai cégekben hagyja a menedzsmentet dolgozni (a Gránitban és a Waberer’s-ben nem is voltak túl nagy személyi változások a tulajdonosváltás után), addig szállodáinak a tervezésébe a legapróbb részletekig belefolyik. A cikkből végül kiderült az is, hogy szabadideje eltöltésére új hobbit talált Tiborcz István: heti két alkalommal zongoraórákat vesz.