Az OTP papírjairól szólt a pénteki tőzsdei kereskedés: a bankpapír hatalmas eladási hullám áldozata lett, igaz, zárásra kissé mérséklődött a veszteség. A szerdán kezdődött esés pénteken késő délelőtt váltott zuhanásba az OTP-részvények piacán, miután Csányi Sándor bejelentette, hogy nagyobb mennyiségű részvényt adott el. A bankpapír 14 százalékos mínuszban, 4000 forint alatt is járt, majd zárásra 4200 forintra korrigált. Ez 9,1 százalékos gyengülésnek felel meg, három nap alatt pedig több mint 17 százalékot esett a papír. A részvény forgalma is óriási volt, a megszokott 5-6 milliárddal szemben 36 milliárd forint értékben kötöttek rá üzleteket.
A bankpapír zuhanása által keltett rossz hangulat átragadt más részvényekre is, a szektortárs FHB 5,5 százalékkal esett. A Mol árfolyama 2,2 százalékkal, 16 270 forintra csökkent, ugyancsak a szokottnál nagyobb, 2,5 milliárdos forgalom mellett. A Richter papírjai 1,8 milliárdért cseréltek gazdát, ám a napközben tapasztalt gyengülést zárásra ledolgozta a részvény és ismét 3700 forinton zárt. A gyógyszerpapírok viszonylagos ütésállóságát mutatja, hogy az Egis is minimális csökkenéssel megúszta: 21 915 forinton fejezte be a napot.
A Magyar Telekomot viszont ütötték, itt a Molhoz hasonlóan a miniszterelnök Wall Street Journalban tett kijelentései okozhattak gyengülést. Orbán Viktor szerint a különadók mindaddig érvényben maradnak, amíg az ország adósságszintje nem csökken a GDP 50 százalékára, s ez még akár tíz évig is eltarthat. A különadók által érintett Magyar Telekom részvénye 3,4 százalékkal került lejjebb és 314 forintos záróárával megközelítette 309 forintos korábbi történelmi minimumát. A gyászos nap végére pénteken a BUX 722 ponttal, vagyis 3,8 százalékkal esett és 18 247 ponton zárta a hetet.