Az egykor svédcsepptermeléséről ismertté vált, majd a Realbank-csőd zűrös ügyeibe keveredett Naturland Rt. nevet, címet és tulajdonost váltott: legutóbb 9 millió forintot adott érte egy Virgin-szigeteken bejegyzett cég. A társaságot 1999-ben rövid időre a Reallízing előtti alapító-tulajdonosai újra magukénak tudhatták.
Reál Fauna Termelő és Kereskedelmi Rt.-re változtatta nevét tavaly év végi hatállyal az egykor svédcsepptermékeiről ismert, de azóta sok viszontagságot megért Naturland Rt. Még júliusban Leányfaluról, néhai László András Co-Nexus-vezér - szintén viharos sorsú - egykori villájából (NAPI Gazdaság, 2001. január 2., 4. oldal) a Budapest, Jókai utca 30. szám alá költözött. Itt egyébként információnk szerint többnyire magánlakások vannak. A társaság a Cégközlöny szerint az elmúlt év közepén a Reallízing Kft.-től került az offshore-központként ismert Virgin-szigeteken bejegyzett Melville Consulting Ltd. 100 százalékos tulajdonába.
(A Naturland mint a Pharmafontana Rt. egyik korábbi tulajdonosa, bonyolult ügyletekkel a Pharmafontana-csoport adósságai fejében került 1998-ban a Reallízing kezébe.) A Cégközlöny adatainak némileg ellentmondanak viszont a cégbírósági papírok és egyéb információink is. Eszerint a Reallízing 1999. június 9-én annak a Pharmaplus Kft.-nek adta el a céget, amely a Pharmafontana egykori, Szabó József által irányított menedzsmentjéhez áll közel. Az azóta felszámolás alatt álló Pharmafontana főként ennek a menedzsmentnek az irányítása alatt vesztette el vagyonát, ami miatt a rendőrség hűtlen kezelés gyanújával folytatott nyomozást (NAPI Gazdaság, 2000. január 18., 7. oldal).
A 117,8 millió forint alaptőkéjű társaságért hivatalosan 26 millió forintot fizetett a Reallízingnek a Pharmaplus, értesülésünk szerint annak az ügyletsorozatnak a részeként, amelynek során a Pharmaplus hozzájutott a Pharmafontana ipari ingatlanjaihoz, és ott a régi vezetők újból termelő tevékenységbe kezdtek. Az egyik érdekelt szerint a „Naturlandosok" érzelmi okokból ragaszkodhattak cégükhöz, ami megért nekik 26 millió forintot, a Reallízingnek pedig a Real-kötvényesek befagyott követelései miatt erre a pénzre is szüksége volt. Úgy tudjuk, hogy a gazdaságilag mindvégig a csoport pénzügyi tranzakcióinak alárendelt Naturland már korábban eladta Pharmafontana-részét a Reallízingnek.
A Pharmaplus nem sokáig tartotta kezében a Naturlandot, 1999. augusztus elsején eladta azt - immár viszont csak 16 millió forintért - a Benford Kft.-nek. A Benford a legutóbbi információink alapján ugyanúgy a Pharmaplus érdekeltsége, miután azt megvette a Pharmafontanától. A Benford a cégbírósági adatok szerint 1999 decemberében, tehát a cégbírósági bejegyzés előtt hét hónappal adta el a Naturlandot a Melville Consulting Ltd.-nek, amely már csak 9 millió forintot fizetett érte. A új tulajdonos valódi kilétéről nem kaptunk információt, de annyit megtudtunk, hogy már informálisan sem tartozik a Pharmaplus érdekeltségi körébe. A társaság új vezérigazgatója a butiktulajdonos zalaegerszegi Sipos Krisztina lett, ám őt nem tudtuk elérni, a cég új székhelyén csöngő telefont pedig nem vették fel.
Marnitz István
A gazdaság és az üzleti élet legfrissebb hírei az Economx.hu hírlevelében.
Küldtünk Önnek egy emailt! Nyissa meg és kattintson a Feliratkozás linkre a feliratkozása megerősítéséhez.
Ezután megkapja az Economx.hu Hírleveleit reggel és este.