Az ügyben három férfit a rendőrség gyanúsítottként hallgatott ki, őrizetbe vették őket - közölte Jeney Áron, a Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Iroda igazgatója szombaton Budapesten, sajtótájékoztatón.
A csepeli kábítószerfogásról Horváth László, a kábítószer-kereskedelem felszámolásáért felelős kormánybiztos számolt be pénteken a közösségi oldalán.
Kapcsolódó
Jeney Áron rendőr dandártábornok szombaton elmondta, a rendőrség a jelzést a Nemzeti Adó- és Vámhivataltól kapta. A nyomozás során
eljutottak ahhoz a 70 éves budapesti férfihez, aki a csomagokat megrendelte.
Rajta keresztül jutottak el egy másik, 72 éves Pest vármegyei férfihez, ők ketten a gyanú szerint kábítószert akartak előállítani. Mindkettőjüket április 1-jén fogták el és őrizetbe vették.
Jeney Áron beszámolt arról, hogy a rendőröknek sikerült azonosítani egy 48 éves budapesti férfit, aki a feltételezések szerint a csoport vegyésze volt. A rendőrség őt is gyanúsítottként hallgatta ki és őrizetbe vette.
A férfiaknál házkutatást tartottak és sikerült azokat a telephelyeket, raktárakat is azonosítani, ahol különböző mennyiségű és minőségű anyagokat találtak.
Így jutottak el egy csepeli vegyi üzemhez, amely legálisan működött, de a gyanú szerint az üzemben illegális tevékenység is folyt
- közölte Jeney Áron.
Azok az anyagok, amelyeket megtaláltak, illegális tevékenységre utaló bizonyítékok - tette hozzá az igazgató.
A rendőrök majdnem 100 kilogramm kristályos anyagot lefoglaltak, aminek a piaci értéke 500 millió forint, valamint 7,5 tonna olyan anyagot, amelyből nagyon könnyen állítható elő kábítószer.
Ha ez piacra kerül, a feketepiaci értéke 12 milliárd forint lenne
- jelezte.
Jeney Áron közölte: a szemle még folyamatban van a gyár területén, a rajtaütéskor aktívan dolgoztak az üzemben, az ügybe szakértőket vonnak be.
A gyár területén nagyon sok vegyi anyag van, ezek azonosítása folyamatban van, valószínűleg több hetet is igénybe vesz - tette hozzá.
A nyomozás során vagyonelemeket is lefoglaltak; 5,5 millió forint készpénzt, 60 ezer eurót és 30 millió forint értékű kötvényt, valamint olyan feljegyzéseket, amik alapján kábítószert lehetett előállítani.
Arra a kérdésre, hogy mit gyártott legálisan a csepeli üzem, Jeney Áron úgy válaszolt: a nyomozás következő szakasza fogja kideríteni azt, hogy mit gyártott illegálisan és legálisan a gyár, illetve feltérképezik az alkalmazottak körét is.
Teleki József, a Nemzeti Adó- és Vámhivatal Repülőtéri Igazgatóság igazgatója elmondta, március 6-án a pénzügyőrök egy Németországban feladott csomag átvizsgálása során bukkantak először a kristályos vegyi anyagra.
Több csomag is érkezett Magyarországra, amelyekből szintén mintát vettek. A laboratóriumi vizsgálat megállapította, hogy a csomagokban egy kristályos szerkezetű anyag van, ami kémiai összetételét tekintve nem minősül kábítószernek, azonban nagyon könnyen kábítószer állítható elő belőle - ismertette.
Jelezte: a csomagon és a fuvarlevélen nem szerepelt az áru pontos megnevezése.
Teleki József közölte: a pénzügyőrök összesen 132 doboz árut ellenőriztek, amelyekben összesen 3,5 tonna kristályos anyag volt.
Kövesse az Economx.hu-t!
Értesüljön időben a legfontosabb gazdasági és pénzügyi hírekről! Kövessen minket Facebookon, Instagramon vagy iratkozzon fel Google News és YouTube-csatornánkra!
Legolvasottabb

Ez sok beteget érint - Változás jön a gyógyszeres dobozokban

Kiderült, mennyit visz haza egy átlagos magyar nettóban

Százmilliókat fizet ki egy vesztes per után az állam a magyar sztársportolóknak

Rossz hír érkezett: alapjaitól kell újjáépíteni az M1-M0 csomópontot

Nem ezt várták: csökkent az árrésstop ereje, de a június odavághat

Potom fejpénzért nyújtja brutális szolgáltatását Trump kedvenc börtönőre

Repülőgépeket kérhettek a tárgyalásokon az oroszok, ebből vásárolnának be

Kösse fel a nadrágját, ha táborba küldené gyermekét

Fegyvertelenül vezérelné katonáit Ukrajnába a dán hadsereg feje, az oroszok „életveszélyt” kiáltanak
