Még a múltheti Kormányinfó után kereste meg az Economx az Eagle Hills Groupot, miután Gulyás Gergely kancelláriaminiszter közölte, a főváros lép vevőként az arab befektető helyére, így valószínűleg nem lesz Grand Budapest (és/vagy mini-maxi-Dubaj) Rákosrendezőn. 

Mivel ez egy 5000 milliárd forintos beruházás lett volna az Egyesült Arab Emírségekből érkező fejlesztők részéről, kíváncsiak voltunk arra is, hogy terveznek-e jogi lépéseket a magyar állammal, vagy Budapesttel szemben, vagy hogy az Eagle Hills Group szerint megvalósulhat-e ilyen feltételek mellett is a beruházás a budapesti rozsdaövezetben. 

Az Eagle Hills Group elkötelezett a helyi szabályozások, irányelvek és az érdekelt felek bevonási folyamatainak tiszteletben tartása és betartása mellett minden olyan országban, ahol tevékenykedünk - válaszolta megkeresésünkre majd egy héttel később, szerda kora délután a befektetői csoport. Majd hozzátették: 

működésünk megkezdése után szívesen állnak a rendelkezésünkre.

Ezek szerint az Eagle Hills nem pereskedni akar, hanem kivárnak. S egyelőre arra sem válaszoltak, hogy volt-e már költsége a cégnek a projekttel kapcsolatban. 

Ezt erősítheti Navracsics Tibor nyilatkozata is, aki szerint még akár vissza is vásárolhatja az állam Rákosrendezőt.

A közigazgatási és területfejlesztési miniszter szerint ugyanis az államnak visszavásárlási joga van a Rákosrendezőről szóló szerződés szerint, miközben a tárcavezető nem tud arról, hogy az arab befektető lépett volna vissza a beruházástól.