A fentieken túl napelemes rendszert és elektromos autótöltőt is a fejlesztési elemek közé építettek. Az új komplexumot a korábbi, rossz állapotú, más funkciót betöltő mentőállomás helyére hozták létre.
Az épület átadásakor Takács Péter egészségügyi államtitkár elmondta, hogy egy infrastrukturális fejlesztési program részeként 107 mentőállomást újítottak fel és 35-öt építettek. Ezen felül pedig több ezer mentőautót lecseréltek – számolt be róla a Magyar Építők.
A mentőállomás mintegy 3,8 milliárd forint kormányzati támogatásból épült meg, Simon Róbert Balázs fideszes országgyűlési képviselő szerint kiváló helyen, mivel pár száz méterre van a kórháztól, de az autópálya és a lakótelepek is közel vannak.
Nyul Zoltán, az Építési és Közlekedési Minisztérium magasépítésért felelős helyettes államtitkára úgy vélte, hogy az új mentőállomás mintapéldája lehet a jövőbeni hasonló projekteknek.
Csató Gábor, az Országos Mentőszolgálat főigazgatója egyenesen a világ legmodernebb mentőállomásának nevezte az új létesítményt, mely nemcsak Győrt, hanem a térséget is ellátja.
Dézsi Csaba András, Győr polgármestere szerint a mentőállomás elhelyezkedése várhatóan csökkenteni fogja a mentők kiérkezési idejét.