A Heim Pál Országos Gyermekgyógyászati Intézet minden műtüdő berendezésén kritikus és súlyos állapotú gyermekeket tartanak életben – tájékoztatta a gyermekkórház az MTI-t. Közleményükben arra hívták fel a figyelmet: extrém és ritka eset, amikor minden műtüdőn van gyermek, akinek ez az utolsó esélye a gyógyulásra.
A jelenleg műtüdővel életben tartott kisdedek mindannyian 1-2 évesek, vírusos, illetve bakteriális fertőzés talaján kialakult súlyos légzési elégtelenség miatt várják a gyógyulást – írták, hozzátéve: az érintett gyermekeket 10, 12, 18 és 23 napja a gépek tartják életben.
Úgy fogalmaztak: ennyi és ilyen súlyos állapotú beteg sikeres ellátásához nemcsak az intenzív osztályokon dolgozó orvosok és ápolók tudása szükséges, hanem az intézmény számos munkatársának szoros szakmai együttműködése is.
Közleményében a kórház köszönetét fejezte ki az országos intézetek újabb összefogásáért, miután a Gottsegen György Országos Kardiovaszkuláris Intézet és a SE Városmajori Szív- és Érgyógyászati Klinika orvostechnikai eszközökkel segítette a gyógyító munkát.
Olyan forradalmi műtétet végeztek Magyarországon, amelyet egész Európa megirigyelhet
A Heim Pál Országos Gyermekgyógyászati Intézet plasztikaisebész-főorvosa hosszú évek óta kereste a megoldást a fülhiányos gyerekek gyógyítására, Európában ugyanis nem volt olyan intézmény, ahol ilyen beavatkozást végeztek. Az intézmény egy, az Amerikai Egyesült Államokban kifejlesztett eljárást honosít meg elsőként Magyarországon. Erről itt tudhat meg többet >>>Kövesse az Economx.hu-t!
Értesüljön időben a legfontosabb gazdasági és pénzügyi hírekről! Kövessen minket Facebookon, Instagramon vagy iratkozzon fel Google News és YouTube-csatornánkra!