A volt emberierőforrás-miniszter azt írta, hogy 2016-ban minisztersége alatt a bicskei gyermekotthon főváros által Bárczy István-díjjal jutalmazott igazgatója a szakterület felterjesztésére kapott kitüntetést, s amikor gyanú merült fel ellene, azonnal felfüggesztette, vizsgálatot rendelt el, az igazgató a büntetőeljárás végén börtönbe került.
A református püspök vele személyesen soha nem találkozott, az igazgató nem nyújtott be kegyelmi kérvényt.
Az igazgatóhelyettes, K. Endre érdekében (akit nem pedofilként ítéltek el) fordultak a köztársasági elnökhöz kegyelmi kérvénnyel – írta.
A kérvényt nem én nyújtottam be, és nem én terjesztettem fel
– jelentette ki.
Közölte: pedofília bűnének mélységes elutasítása számára soha nem képezte vita tárgyát és nem is fogja.
Azokra a médiából jövő alaptalan vádaskodásokra és híresztelésekre, amelyek rajtam, mint a Zsinat lelkészi elnökén keresztül egyházunkat, annak zsinati testületét is be akarják mocskolni, a visszautasításon túl nem fogok válaszolni
– írta Balog Zoltán, azzal, hogy kedden nyilatkozatot tesz.
Az egykori miniszter 15 ismert közéleti, tudományos, egyházi és a kultúrát alakító személlyel együtt tagja a köztársasági elnök tanácsadó testületének, ebben a minőségében nem az egyházat képviseli – ismerteti a Telex a birtokába jutott levelet.
A református püspök úgy vélekedett, hogy akár tévedett, akár nem, amikor megbízója kérésére bármilyen ügyben állást foglalt, az kizárólag rá tartozik, az köztársasági elnök a nyilvánosság előtt elmondta, amit szükségesnek tartott.
A sajtóhírek szerint Balog Zoltán fontos szerepet játszott a kegyelmi döntésben, azért lobbizott az államfőnél.