Elfogadta az Országgyűlés az internetes agresszió visszaszorítását célzó törvényjavaslatot, amely többek között a sajtószabadságról, a médiaszolgáltatásokról szóló törvényeket és a Büntető törvénykönyvet is módosítja.
A törvény 2025. január 1-jén lép hatályba.
A törvény rögzíti, hogy „aki nagy nyilvánosság előtt elektronikus hírközlő hálózat útján olyan kifejezést, ábrázolást vagy kép- és hangfelvételt használ vagy tesz közzé, amely beazonosítható személlyel vagy személyekkel szembeni erőszakos, halált okozó, vagy különös kegyetlenséggel elkövetett büntetendő cselekményre irányuló szándékot vagy kívánságot fejez ki, ha súlyosabb bűncselekmény nem valósul meg, vétség miatt egy évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő”.
Az azonban továbbra sem büntethető, aki mindezt ismeretterjesztő, oktatási, tudományos, művészeti célból vagy a történelem, illetve a jelenkor eseményeiről szóló tájékoztatás céljából teszi, amennyiben a cselekmény félelemkeltésre nem alkalmas.
Az indoklás szerint a módosításra azért van szükség, mert egyre többen tesznek közzé az interneten emberi méltóságot sértő, gyűlöletkeltő kommenteket, ami rombolja a közügyek megvitatásának kultúráját.
Lecsapott a szlovák rendőrség a gyűlölködő kommentelőkre
Őrizetbe vettek például egy 23 éves pozsonyi és egy 40 éves nyitrai nőt is, akik eddigi életük során nem követtek el bűncselekményt.Kövesse az Economx.hu-t!
Értesüljön időben a legfontosabb gazdasági és pénzügyi hírekről! Kövessen minket Facebookon, Instagramon vagy iratkozzon fel Google News és YouTube-csatornánkra!