BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Orbán Anita bekeményített: 37 nagykövetet azonnal hazarendelt

A Külügyminisztérium megkezdi a külképviselet-vezetői állomány átalakítását, ennek keretében 37 misszióvezetőt rendelnek haza – jelentette be a külügyminiszter.

2026. június 26. péntek, 13:12

Fotó: MTI/MTVA / Hegedüs Róbert - Orbán Anita külügyminiszter azonnali kérdésre válaszol az Országgyűlés plenáris ülésén 2026. május 26-án
Orbán Anita külügyminiszter azonnali kérdésre válaszol az Országgyűlés plenáris ülésén 2026. május 26-án
Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A tárcavezető a Facebook közleményében elmondta, a döntések részben lejáró megbízatásokhoz kapcsolódnak, részben pedig a külpolitikai prioritások változásával indokolhatók. Mint fogalmazott, a cél az, hogy Magyarországot olyan nagykövetek képviseljék, akik az új irányok mentén hatékonyan és hitelesen tudják ellátni feladataikat.

Orbán Anita hangsúlyozta, hogy a személyi változások egy szélesebb szervezeti és szakmai megújulás részét képezik. Ennek célja egy professzionális, teljesítményalapú diplomáciai kar kialakítása, valamint a külügyi életpályamodell és a felvételi rendszer korszerűsítése.

A minisztériumban ennek részeként új szervezeti egység is létrejött, amely a humánstratégiáért és a képzésért felel. Feladata többek között a diplomaták szakmai továbbképzési rendszerének fejlesztése és az új életpályamodell kidolgozása.

A külügy célja, hogy a diplomáciai szolgálat hosszú távon kiszámíthatóbb, egységesebb és szakmailag erősebb pályát kínáljon, amely jobban támogatja Magyarország külpolitikai és gazdasági érdekeinek érvényesítését.

Ez is érdekelhet