A Szabályozott Tevékenységek Felügyeleti Hatóságának (SZTFH) elnöke csütörtökön kézhez kapta azt a hivatalos dokumentumot, amelyben a Magyar Bírósági Végrehajtói Kar elnökségének tagjai április 27-én lemondtak tisztségeikről – olvasható az MTI-hez eljuttatott sajtóközleményben.
A távozó elnökségbe a másfél éve börtönben ülő Schadl György elnök is beletartozik, aki szintén távozik posztjáról. Ezt Morvai Attila, az elnök ügyvédje erősítette meg a 24.hu-nak.
A körülményeket figyelembe véve, az MBVK új elnökségének megválasztása érdekében a hatóság elnöke a bírósági végrehajtásról szóló törvényben foglalt jogkörével élve intézkedett a kar rendkívüli közgyűlésének összehívásáról – írta az SZTFH.
2021 végén került rács mögé Schadl
Schadl Györgyöt 2021 decemberében tartóztatták le. Ezt követően Polt Péter legfőbb ügyész hivatali vesztegetés bűntette és egyéb bűncselekmény miatt folyamatban lévő nyomozás eredményeként indítványt tett az Országgyűlés elnökénél Völner Pál országgyűlési képviselő mentelmi jogának felfüggesztésére.
Völner Pál az Igazságügyi Minisztérium miniszterhelyettese, parlamenti államtitkára volt, 2019 augusztusától pedig a Magyar Bírósági Végrehajtói Karral kapcsolatos feladatokat ellátó miniszteri biztos is. Az ügyészség szerint megalapozott gyanú merült fel arra, hogy Völner Pál a Magyar Bírósági Végrehajtói Kar elnökétől, Schadl Györgytől hosszabb időn keresztül, rendszeresen, alkalmanként 2-5 millió – összesen 83 millió – forint kenőpénzt kapott.
Schadl György, Völner Pál és további 20 társuk ellen tavaly októberben emeltek vádat korrupciós és vagyon elleni bűncselekmények, valamint pénzmosás miatt.
A vádirat lényege szerint Schadl György 2018 májusát megelőzően korrupciós kapcsolatot alakított ki Völner Pállal, akkori parlamenti államtitkárral. Ennek keretében a Végrehajtói Kar elnöke jogtalan előnyként rendszeresen pénzt adott át (legalább 83 millió forint összértékben) a fideszes politikusnak, aki ezért az államtitkári és miniszterhelyettesi pozíciójából eredő befolyását Schadl György érdekeinek megfelelően gyakorolta.
A vád szerint utóbbi 924 millió forint illegális jövedelemre tett szert az államtitkárral kialakított korrupciós kapcsolata révén.
Kövesse az Economx.hu-t!
Értesüljön időben a legfontosabb gazdasági és pénzügyi hírekről! Kövessen minket Facebookon, Instagramon vagy iratkozzon fel Google News és YouTube-csatornánkra!