A napokban valaki vagy valakik úgy gondolták, hogy egy jeles helyre „helyezik ki” a véleményüket – írta Facebook-oldalán a Duna-Ipoly Nemzeti Park. A Budai Tájvédelmi körzet részeként védett Tündér-szikla csúcsát választották helyszínül, akik úgy gondolták, itt adnak hangot Ukrajna melletti kiállásuknak, és több négyzetméternyi élőhelyet tettek tönkre nem csak esztétikai szempontból.
A Nemzeti Park szerint mohák, zuzmók, páfrányok estek áldozatul a kék, sárga és fekete színű festéknek és valószínűleg egy bennszülött, ritka védett növényfajunk, a budai nyúlfarkfű sem úszhatta meg a színesedést.
A sajátos megjelenésű, karakteres sziklaalakzataink, egyedi sziklaformáink ún. élettelen természeti értékeink közé tartoznak.
Ezek egyik legfontosabb sajátossága, hogy az élő természettel szemben nem megújulók, nem megújíthatók – magyarázzák a posztban, miért végzetes ez a tett. Ennek oka egyrészt, hogy a kialakulásukhoz szükséges idő geológiai időskálán mozog, másrészt a kialakulásuk körülményei sem állnak ma már fenn – mutatnak rá.
Kövesse az Economx.hu-t!
Értesüljön időben a legfontosabb gazdasági és pénzügyi hírekről! Kövessen minket Facebookon, Instagramon vagy iratkozzon fel Google News és YouTube-csatornánkra!
Legolvasottabb

Nagy a baj: rendkívüli kormányülést hívtak össze a megállíthatatlanul terjedő vírus miatt

Kritikus lehet az idei nyár Európában, be kell húzni a féket

Grönlandot elözönlik az amerikaiak, a tettrekészek Párizsban gyülekeztek

A fasorba sincsenek az állampapírok: örülhet, aki egy másik hazai pályán fektetett be

Újabb erős földrengés: Tonga térségében szökőárriadót rendeltek el

Ausztria térdre rogyott, ez már a lakosság előtt sem titkolható

Egy új NAV-os húzás kesztyűs kézzel bánik a jogkövető adózókkal, de sokba fájhat a mulasztás

Változnak az idők: már egy mérnöknek sem elég angolul sört kérni

Németh Szilárd nyakába veszi Európát, elstartolt a „rezsikörút”
