Nem új termékekkel, inkább az értékesítés koncentrálásával, egyes esetekben pedig akciókkal igyekeznek az életbiztosítók a reálhozamuk elköltésén gondolkodók figyelmét felhívni a biztosítási lehetőségekre. A cégek szerint nem a most egy összegben kézhez kapott "vagyon" a fontos, habnem az, hogy az emberek valóban elkezdjenek rendszeresen megtakarítani időskorukra.
Az ING-nél nem vesztek el a magán-nyugdíjpénztári alapok, hanem tovább élnek a biztosítóban - marketingeli új megoldásukat Kovács Zsolt, az ING Biztosító vezérigazgatója. A társaság július elején vezetett be három új forint alapú menedzselt eszközalapot a magán-nyugdíjpénztári portfóliók mintáján, annak érdekében, hogy az állami nyugdíjrendszerbe visszalépő állampolgároknak is hosszú távú alternatívát tudjanak nyújtani a nyugdíjcélú megtakarításokhoz. Az eszközalapok aktívan menedzseltek, a vagyonkezelő szakemberei folyamatos elemzések alapján döntenek a befektetések összetételének alakításáról, így azoknak is alternatívát kínálnak, akik nem szeretnék vagy nincs lehetőségük a gazdaság és a befektetői piac változását figyelemmel kísérni.
Kapcsolódó
Bartha Viktória, az Aegon Magyarország életbiztosítási vezérigazgató-helyettese szerint az elkövetkező hetek mutathatják meg igazán, elérte- e már az öngondoskodás gondolata a polgárokat. A szakember szerint vérmes reményeink nem lehetnek, ám úgy gondolja, a rendszeres díjas életbiztosítások a legjobb katalizátorai annak, hogy a megtakarításokat valóban félretegyék az emberek. Az Aegon Start Nyugdíjprogramját már havi 15 ezer forintos megtakarítás mellett elérhetővé teszi az ügyfelek számára; a magánnyugdíjpénztárból "visszakapott" összeg pedig jó alapot jelenthet arra is, hogy már az indulástól komoly összeg dolgozzon a nyugdíjasévek megtakarításaiért.
A Generali eseti illetve egyszeri díjfizetésű módozatokat kínál - mondta el Schaub Erika, személybiztosítási üzletágvezető. A biztosító nem indított új terméket, a meglévő portfolióból ajánl az ügyfeleknek. választási lehetőséget.
Márciusban vezette be új, Jövőidő nevű termékét a Signal Biztosító, amelyet Kálózdi Tamás elnök-vezérigazgató szerint leginkább annak az ügyfélkörnek szánnak, akiket aktívan foglalkoztat nyugdíjas éveik anyagi biztonsága. A unit-linked és a klasszikus életbiztosítások előnyös tulajdonságainak ötvözését a termék úgy oldja meg, hogy a jövőbeni nyugdíj alapját az ügyfelek egy klasszikus életbiztosítással teremthetik elő, mely a lejárati összegre vonatkozóan garanciát tartalmaz. Ugyanakkor egy eseti, Növekedési alszámla segítségével dinamikusabb - ezáltal nagyobb hozampotenciállal rendelkező - befektetésre is lehetőségük nyílik az ügyfeleknek.
Az Aviva Privát Nyugdíj termékét ajánlja. Bartók János vezérigazgató szerint az alapvetően unit linked életbiztosítás igazodik a nyugdíjkorhatárhoz. A termék rugalmasságát a választható díjfizetési gyakoriság, a díj összegének szükség szerinti növelése vagy csökkentése biztosítja. A tartam végén történő kifizetéskor a szolgáltatás egy összegben, vagy járadék formában is elérhető, és kamatadó-mentes. Az Union Biztosító ősszel újabb életbiztosítási megoldással jelentkezik, ám - miként azt Bóna Katalin életbiztosítási ügyvezető igazgató elmondta, a reálhozamok elhelyezésére alkalmasak a már megismert nyugdíj célú biztosítások is. Az Union tavasszal vezette be az Union Klasszis egyszeri díjas életbiztosítást, ami erős öngondoskodási fókusszal rendelkező hagyományos életbiztosítás.
Kósa Zoltán, az AXA Biztosító Zrt. vezérigazgatója szerint társaságuk a reálhozamot kézhez kapó ügyfeleknél bővebb ügyfélkörre, a magánnyugdíjpénztárból visszalépők egész tömegére fókuszáltak, amikor kibővítették Univerzum nevű rendszeres díjas konstrukciójukat kifejezetten nyugdíjcélú kiegészítő csomagokkal, és hasonló célú jellemzőkkel, mint például a rokkantsági díjátvállalási és önkéntes nyugdíjpénztári díjátvezetési opció. Nem az az elsődleges céljuk, hogy a reálhozamot újra befektesse az ügyfél, hanem inkább az, hogy ettől függetlenül indítson egy új, nyugdíjcélú, hosszú távú megtakarítási programot - mondja Kósa Zoltán.
Vannak ugyanakkor a reálhozamért akciózó biztosítók is. A július 20 és szeptember 30 között megkötött PostaNyugdíj Program Stabil szerződésre a biztosító bónuszként a tartam függvényében meghatározott bónusz lejárati összegeket ad, míg a PostaNyugdíj Aktív (Unit-linked) terméknél ugyanezen idő alatt azok számára akik 2 havi díjat fizetnek be, 3 havi díj kerül jóváírásra - tájékoztatott Pandurics Anett, a Magyar Posta Biztosító vezérigazgatója.
A CIG Pannónia az új Signum Pro termékkel nevezett a "reálhozam-futamba", amely Gaál Csaba vezérigazgató szerint bónuszrendszerével - és a Brokenetnél megszokott díjbónuszokkal - lehetővé teszi a Signum Pro stratégiai szolgáltatásai költségeinek akár teljes megtérülését. A magánszemélyeknek kidolgozott Privát Bónusz választásakor a biztosító a kezdeti éves, rendszeres díj 60 százalékát elérő bónuszt jegyez elő a szerződésen, ami évente, a kezdeti éves díj további 6 százalékával gyarapodik.
A jelenleg zajló - a magánpénztári pénzek kifizetésére időzített - akció keretében a Privát Bónusz, a szerződés kezdeti éves díja 100 százalékának azonnali előjegyzését nyújtja, amely révén, akár a kezdeti befektetés 350 százaléka is elérhető bónuszként.A CIG akciójában ugyanakkor csak komolyabb reálhozamokkal lehet nevezni: enélkül ugyanis csak hozzápótlással érhető el a legalább 600 ezer forint, vagy 2400 euró éves díj megfizetése.