Saját alkuszaik állításait is igyekszik "helyre tenni" a legnagyobb hazai alkusszövetség, Független Biztosítási Alkuszok Magyarországi Szövetsége (FBAMSZ).
A szövetség értékelése szerint a harsány kommunikáció és megalapozatlan állítások egy része annak szól, hogy a közvéleményben erősítsék a váltási hangulatot, ám az idén érezhetően sokkal tétovábbak az ügyfelek - magyarázza Papp Lajos, a FBAMSZ elnöke. A szakember szerint egyrészt a baleseti adó körüli bizonytalanság miatt érzik úgy sokan, hogy érdemes még várniuk, másrészt a korábban elképzelhetetlenül alacsony díjak miatt is egyre több ügyfél kérdezi meg, hogy mennyire vehető komolyan egy, sokszor mélyen évi tízezer forint alatt megköthető kötelező biztosítás.
Papp Lajos a fals információk közül kiemelte, hogy - ellentétben a kommunikációval - ez a kampány nem dönti el hosszú évekre , hogy az ügyfelek melyik biztosítónál maradnak - hiszen a biztosítottaknak minden biztosítási évforduló esetén továbbra is lehetőségük lesz választani a biztosítók ajánlatai között, így - akár általános díjemelkedés, akár további díjcsökkenés lesz a jövőben - a legkedvezőbb ajánlat kiválasztására mindig lesz alkalmuk.
Az alkuszszövetségi vezető szerint az online alkuszok tarifáló programjai a biztosítók igen bonyolult kedvezményrendszerét csak egy, az összehasonlíthatóság miatt óhatatlanul egyszerűsítésre kényszerülő rendszerben mutatják be, ami nem teljeskörű - ehhez személyesen is érdeklődni érdemes az alkuszcégnél. Itt olyan további fontos szempont kapcsán is információhoz jut az érdeklődő, mint például a kiválasztani kívánt biztosító adminisztratív felkészültsége, vagy éppen a kárszolgáltatásának színvonala. Megjegyzendő, hogy a valóban "teljes" rendszert ígérő, a Mabisz honlapján november 4-re ígért Díjnavigátor még mindig nem indult el a Mabisz honlapján.
Az online alkuszok nem tudnak kedvezőbb díjat kínálni, mint az alkuszi ügyfélszolgálatok és irodák, hiszen a biztosítás díja a biztosítók által hivatalosan meghirdetett tarifákon alapul - figyelmeztett a FBAMSZ elnöke.