A PSZÁF előírta a Genertel Biztosítónak, hogy november 11-ig korrigálja 2012. évi kgfb-díjhirdetését úgy, hogy annak 26. b. pontjában szereplő kitételt módosítja. Miként arról elsőként a Napi Gazdaság hírt adott: a díjtábla úgy jelent meg, hogy a direktbiztosító egy elírás nyomán a kármentes, régi ügyfelek díjszabására alkalmazott volna kétszeres díjszorzót, miközben a károkozó autósokat szerette volna a társaság kockázatukhoz mérten pótdíjjal büntetni. A PSZÁF egyéb szankciót nem alkalmazott a biztosítóval szemben.

Lapunknak a Genertel korábban - akceptálható módon - azzal tette plasztikussá, hogy valóban csak egy elírás, egy "nem" szócska bennhagyása jelentette a hibát, hogy az ominózus pont a "károkozók pótdíja" fejezetcím alatt található.

A felügyelet ugyanakkor nem tette magáévá ezt az érvelést és a biztosítót a tisztességtelen kereskedelmi gyakorlat tilalmának megsértése miatt marasztalta el. A felügyelet érvelése szerint ugyanis a biztosító a fogyasztókkal szemben megtévesztő kereskedelmi gyakorlatot folytatott akkor, amikor a kármentes fogyasztók számára állapított meg pótdíjat oly módon, hogy azt tarifájában elrejtve szerepeltette, hiszen - írja a felügyelet - a kármentesen közlekedő autósoktól nem várható el, hogy a rájuk vonatkozó díjtételeket olyan szempontok alapján vizsgálják, amelyek természetüknél fogva ügyleti döntésüket nem befolyásolhatják - vagyis azokat a károkozói díjtételek között keressék.

A felügyelet érvelése több szempontból megdöbbentő: a magyar piacon egyetlen versenytárs, vagy szakértő sem feltételezte, hogy a Genertel célja az lett volna, hogy a nála lévő, balesetmentes ügyfeleket elűzze magától.

Amennyiben viszont a felügyelet valóban a fogyasztók megtévesztését gyanította a díjhirdetés mögött, teljességgel érthetetlen, hogy miért nem rendelt érdemi szankciót is az autósok sokaságát ilyen fondorlatosan "átverő" biztosítóval szemben. Ennek kapcsán nem árt emlékeztetni arra, hogy a felügyelet tavaly az Allianz és a Astra Biztosítókat 1-1 millió forintos bírsággal sújtotta pusztán csak azért, mert a két társaság még a díjhirdetési határidő lejárta előtt felismerte, hogy hibázott a díjtáblájában, amit úgy korrigált, hogy a díjhirdetés napján a hivatalos megjelenési helyeken az immár korrigált díjszabást is megjelentette. (Az eredeti táblázat javítására azért nem volt mód, mert azt már előzetesen kinyomtatták.)

A PSZÁF az akkori határozatában úgy vélekedett, hogy "a kgfb-rendszer működését meghatározó törvényt sérti, ha a biztosító tartalmi hibát követ el a hirdetmény közlésével, s helyesbítő hirdetményt kell közzétennie."  A büntetést pedig annak ellenére kiszabták, hogy  enyhítő körülményként vették figyelembe, hogy az Allianz a díjhiordetés előtt egy nappal,  október 29-én levelében tájékoztatta a felügyeletet arról, hogy a hibás díjtarifa hirdetményével kapcsolatban helyesbítő közlemény megjelentetése iránt haladéktalanul intézkedett.