A nyugati kormányok a fiatalok által világszerte kedvelt kínai tulajdonú közösségi média alkalmazást azzal vádolják, hogy elősegíti a kémkedést, nem védi a személyes adatokat, és még a fiatal elméket is megmérgezi.
Szerző(k): Eisenkrammer NóraAdathalász csalókra figyelmeztet az MVM. Így lehet megkülönböztetni az igazitól a csaló üzeneteket.
Szerző(k): Hegedűs SzabolcsA belga szövetségi kormány megtiltotta munkatársai számára a kínai ByteDance tulajdonában álló TikTok alkalmazás használatát a vállalati eszközökön és a mobileszköz-szolgáltatásába bevont személyes eszközökön egyaránt.
Szerző(k): Horváth TiborAz online vásárlás komoly veszélyeket hordoz. Valós tapasztalatokon alapuló tanácsok segítségével azonban problémamentesebb lehet a netes shopping élmény.
Szerző(k): Varga CsengeÚj típusú, telekommunikációs eszközök útján elkövetett csalási módszerekkel hálózzák be az óvatlan áldozatokat, amelyek elkerüléséhez fokozott körültekintésre és elővigyázatosságra van szükség.
Szerző(k): Varga CsengeKiberbűnözői csoportokra csaptak le Németország és Ukrajna területén egy összehangolt Europol-razzia keretében. A lefoglalt eszközök törvényszéki elemzése még folyamatban van, hogy meghatározzák a gyanúsítottak pontos szerepét és a többi bűntárshoz fűződő kapcsolataikat.
Szerző(k): Horváth TiborCsalók hívnak telefonon magánszemélyeket és a jegybank nevében próbálják megszerezni az ügyfelek adatait, pénzét – figyelmeztetett a Magyar Nemzeti Bank (MNB).
Szerző(k): Varga CsengeMost épp e-mailben támadnak a csalók, és azzal próbálkoznak az ügyfeleknél, hogy telepítsék újba banki applikációjukat. Mindenképpen legyünk résen, és ne dőljünk be a megtévesztő üzenetnek! Mutatjuk, mi mindenre érdemes gyanakodni.
Szerző(k): Hercsel AdélAz internet a végtelen szabadság és kibontakozási lehetőség tere, vagy inkább a belső és külső kontrollok hiánya miatt az emberi természet legsötétebb bugyrainak Jurassic Park-ja? A valótlanságoktól, a vírusoktól és az álhírektől is tartanak a magyar internetezők.
Szerző(k): Horváth Tibor