Az Egyesült Államok nemzetközi fejlesztési szervezete 500 millió dollár (mintegy 200 milliárd forint) támogatást nyújt afrikai gazdasági fejlesztések megvalósításához - jelentette be Joe Biden amerikai elnök az Egyesült Államok-Afrika csúcstalálkozó egyik üzleti fórumán.
Szerző(k): EconomxA megfigyelési adatok szerint ezek a madarak nem egészségügyi okból, hanem a természetes alkalmazkodásuk miatt maradnak itt a vonulás helyett.
Szerző(k): Gáll AnnaÖt ország - köztük Magyarország - hét kutatóintézete és egyeteme, valamint kis- és középvállalkozások vesznek részt abban a kutatási projektben, amelynek célja fenntartható, biomasszaalapú élelmiszer-értékláncok kialakítása Afrikában - közölte a Bay Zoltán Kutatóközpont az MTI-vel. Magyar részről egy laskagomba-termesztő társaság is részt vesz a programban.
Szerző(k): EconomxSztálin 90 éve kiéheztette Ukrajnát, ma a háborúban álló ország mégis képes segíteni az éhínséggel küzdő afrikai államoknak. A Grain from Ukraine program keretében eddig 150 millió dollárt gyűjtöttek össze, és 22 ország, köztük Magyarország is támogatja azt.
Szerző(k): EconomxAkciótervet dolgozott ki az Európai Bizottság a közép-mediterrán útvonal mentén megnövekedett migráció kezelésére, erről pénteken tárgyalnak az uniós belügyminiszterek. A terv része, hogy a migráció csökkentése érdekében fokozzák az együttműködést azokkal az országokkal, ahonnét elindulnak az emberek, összehangolják a kutatás-mentést és felgyorsítják az "önkéntes szolidaritási mechanizmus" végrehajtását. Az utóbbi a tengeren érkezőket fogadó tagállamok támogatását jelenti.
Szerző(k): Domokos ErikaA Microsoft alapítója szerint az afrikai kontinens szorul rá leginkább a támogatásra.
Szerző(k): Rácz GergőMivel az infrastruktúrát így is, úgy is ki kell építeni, napsütésből, illetve napelemes rendszerrel fedhető területből viszont sokkal bőségesebb van mint például Európában, a következő évtizedek új, kelendő nyersanyag forrásává tehetik Afrikát. Merghogy - állítja egy új tanulmány - olcsó lesz ott klímasemleges hidrogént gyártani.
Szerző(k): Szabó M. IstvánBő 25 év múlva már hárommilliárd ember él majd a világ globális felmelegedés által leginkább érintett gócpontjain, amelyek túlnyomó részt Közép-Amerikában, a Közel-Keleten, Ázsia egyes részein, Közép- és Kelet-Afrikában találhatók - írja az Euronews.
Szerző(k): Szász PéterMozambikban fogalmaztak egy goromba diplomáciai üzenetet az Orbán Viktor vezette kormánynak címezve, mivel Magyarország megvétózta az Európai Unió megállapodását a fejlett világ országainak támogatásáról.
Szerző(k): Szabó Dániel