Négy év alatt, 2013-2017 között megduplázódott a fővárosi agglomerációban tető alá hozott ingatlan adásvételek száma. A 2018-as forgalom az Otthon Centrum (OC) várakozásai szerint megközelíti a 2017-es 11 ezres adásvételt, ami 2017-ben a teljes lakáspiaci forgalom 7 százalékát tette ki.
Szerző(k): Szepesi AnitaMinden második ember tömegközlekedve megy a budapesti munkahelyére, egyharmaduk autóval. A fővároson kívül élőknél az autó a favorit.
Szerző(k): Csernátony CsabaAki vállalja az ingázással járó kényelmetlenséget, a budapesti belvároshoz képest átlagosan 70-80, a külső kerületekhez képest átlagosan 20-30 százalékkal olcsóbban bérelhet lakást vagy családi házat az Otthontérkép.hu által vizsgált 15 agglomerációs településen. Az elemzés szerint azonban csökken a különbség, mert egyre nagyobb a kereslet a fővároshoz közeli, jó közlekedésű településeken.
Szerző(k): Szepesi AnitaPanorámafotót osztott meg új lakásából Tóth Vera, aki nemrég költözött külön testvérétől, és Budaörsön vett ingatlant. A környéken elég magasak a négyzetméterárak - írta a Pénzcentrum.
Szerző(k): Domokos ErikaEgyre növekszik az agglomerációs települések lakossága, miközben Budapest belső kerületeinek népességszáma stagnál, a külsőbb kerületeké pedig csökken. A jelenség mögött a drasztikus fővárosi lakásdrágulás áll - olvasható a szerdai Népszavában.
Szerző(k): Dzindzisz SztefanNosztalgia járatokkal és egy közeljövőben megjelenő új könyvvel ünneplik a budapesti helyiérdekű vasúti közlekedés elindulásának, az első HÉV forgalomba állításának 130. évfordulóját.
Szerző(k): Domokos ErikaMegfordulni látszanak a budapesti ingatlanpiaci trendek: az agglomerációs elvándorlás lassult. Egyre többen költöznek be a városok belső területeire. Budapesten a korábbi lyukak befoltozása és a meglévő infrastruktúra átépítése visszacsalta az embereket az épített környezetbe - mondta Horváth Áron, az ELTINGA Kutatóközpont vezetője (képünkön) a Napi.hu ingatlankonferenciáján.
Szerző(k): Szabó DánielÜröm, Solymár és Budakalász a legmagasabb, míg Nagykőrös, Kiskunlacháza és Albertirsa a legalacsonyabb ingatlanárakkal csalogatja a vevőket a fővárosi agglomerációban - állapítja meg az Otthon Centrum új elemzése.
Szerző(k): Szepesi AnitaEgy családi házat tavaly átlagosan 170 nap alatt lehetett eladni. Budapesten 139 napot, a megyeszékhelyeken és a vidéki nagyvárosokban 150-160 napot, a községekben akár háromnegyed évet is várni kell a vevőre - derül ki az ingatlan.com piacfelméréséből.
Szerző(k): Szepesi Anita