Elsőként kerül európai üzemeltetőhöz Tianjinban készült Airbus A321neo. A keskenytörzsű repülőgép jelentős környezetvédelmi előnyöket is nyújt.
Szerző(k): Horváth TiborElső kereskedelmi repülésére vasárnap felszállt Kína első saját fejlesztésű nagy, 170-190 férőhelyes utasszállító repülőgépe, a Comac C919-es, amely már több mint ezer megrendelést kapott.
Szerző(k): EconomxNem ússzák meg az utasok, rájuk fogják terhelni a légitársaságok a légiipar zöldítésének költségeit – vélekedik a Boeing vezérigazgatója, Dave Calhoun. Nézeteit osztja a Nemzetközi Légi Szállítási Szövetség főigazgatója, Willie Walsh is, aki szerint a légitársaságoknak nem áll rendelkezésükre megfelelő pénzügyi háttér ahhoz, hogy a jegyárak emelése nélkül eleget tudjanak tenni a szigorodó előírásoknak.
Szerző(k): Csernik-Varga AdriennEmmanuel Macron francia elnök kormányzati javaslatok ígéretével igyekezett csitítani a még mindig háborgó nemzetet, Vlagyimir Putyin orosz államfő pedig látogatást tett Ukrajnában, a Dnyepr-csoport főhadiszállásán. Kiderült, hogy Kína olyan ponton ütheti meg az amerikai gazdaságot, amely igencsak fájdalmas lehet az USA számára. A Kreml egyes tagjai pedig már bánhatják, hogy a háború miatt kénytelenek voltak szorosabbra fűzni a kapcsolatot Pekinggel. Ezek voltak a hét legfontosabb külgazdasági és külpolitikai eseményei.
Szerző(k): EconomxAz emberek mindössze hetede, de még a kormánypárti szimpatizánsoknak is csak harmada szerint elfogadható, hogy Orbán Viktor miniszterelnök magáncélokra használja a kormánygépet – derült ki a Publicus Intézet felméréséből.
Szerző(k): Horváth TiborA párizsi bíróság felmentette a légitársaságok óriáscégeit a 2009-ben Rio de Janeiróból Párizsba tartó járat 228 halálos áldozatot követelő katasztrófája miatt.
Szerző(k): Horváth TiborNincsenek ugyanis nagy véleménnyel az utasok a fapados légitársaságról - ez derült ki egy britek által készített felmérésből.
Szerző(k): Hegedűs SzabolcsEurópa leggyorsabban növekvő légitársasága a tavalyi rekordot jelentő utasszámot követően a 2023-as foglalási adatok alapján ismét kiemelkedő évre számít. A megnövekedett utasszámra további kapacitásnöveléssel reagált a légitársaság, így a korábban 12 gépből álló budapesti bázisát júniustól egy újabb Airbus A321neo modellel bővíti.
Szerző(k): Horváth TiborA pandémia alatti lezárások után újabb nehézségekbe futottak a légitársaságok: időszerű lenne a flották frissítése, a gyártók azonban csak jelentős késéssel tudják szállítani a megrendelt repülőgépeket az ellátási lánc problémái és a munkaerőhiány miatt. Évekbe telik majd, mire az Airbus és a Boeing eleget tudnak majd tenni eddigi vállalásaiknak.
Szerző(k): Csernik-Varga Adrienn