Szerbiában a szakértők nem igazán osztják az ország államfőjének lelkesedését az új magyar-szerb kőolajvezetékkel kapcsolatban, ugyanis úgy vélik, hogy az orosz olaj reexportja magyar részről necces lehet. A magyar kormány hétfőn közölte, hogy a két ország csővezetéket épít, hogy Szerbiát orosz uráli nyersolajjal lássák el a Drusba kőolajvezetéken keresztül, mivel Belgrád Horvátországon keresztül történő ellátása uniós szankciók alá esik.
Szerző(k): Komócsin SándorSzemben Orbán Viktor, Magyarország miniszterelnöke legújabb kormányával, amely az április 3-ai választás után nagyjából egy hónappal megalakult, az ugyanezen a napon tartott szerbiai választás óta nem sikerült összeütni a régi-új elnök régi-új miniszterelnökének új kormányát.
Szerző(k): Komócsin SándorSzerbia érezhetően nem szeretne részt venni az orosz olaj importját leállító uniós korlátozásban, annak ellenére, hogy az ország miniszterelnöke szerint tudnák hiányolni ezt a forrást. Csak sokba kerülne.
Szerző(k): Komócsin SándorJelentős beszédet kíván intézni országa népéhez Aleksandar Vučić, Szerbia államfője, ám előtt megvárja, hogy felveszi-e tagjai közé Koszovót az Európa Tanács, mintegy elismerve ezzel a Szerbiából kivált terület önállóságát, miközben az európai országok nem ismerik el Ukrajna orosz megcsonkítását.
Szerző(k): Komócsin SándorAleksandar Vučić, Szerbia államfője új életet akar kezdeni a politikában, legalábbis erre utal, hogy új arcokkal körülvéve magát mozgalmat indít, miközben még mindig a Szerb Haladó Párt elnöke.
Szerző(k): Komócsin SándorSzerbia és Oroszország hagyományos jó viszonyának része, hogy a balkáni ország nem csatlakozott az európai országok szankcióihoz, amelyeket az Ukrajna ellen indított háborúra válaszul adtak, ám most valami más történt.
Szerző(k): Komócsin SándorÚgy tűnik, új centrális politikai erőteret gründol Aleksandar Vucic Szerbia államfője. Ebben új párt kerülne a centrumba a régi kormánypárt helyett, amelyet a múltja ballasztként húz lefelé.
Szerző(k): Komócsin SándorKözeledik az elhalasztott rendszámtörvény bevezetése, ami miatt a szerb-koszovói határon fegyverek dördültek a hónap elején. A helyi békefenntartók több mint 20 éve felelnek a rendért, de az évek alatt jelentősen leépítették a csapatokat, és mostanra már csak kevesebb mint 4000 katona van a magyar parancsnok irányítása alá tartozó KFOR bázisán.
Szerző(k): Sasvári MarcellAz nem meglepő, ha egy ellenzéki politikus szerint bajok vannak a kormányzással, az már nem ennyire gyakori, hogy valaki egyenesen gazdasági összeomlást vizionál azt kockáztatva, hogy ha nem jön be a jóslata, akkor hoppon marad.
Szerző(k): Komócsin Sándor