Teljesen átalakul a közösségi oldal, egy helyett két hírfolyam lesz. Az új, alapértelmezett kezdőlapon az algoritmusoké lesz a főszerep, az ismerősök posztjait javarészt áthelyezik.
Szerző(k): Nagy MartinA korábbi alkalmazottak állítják, a mesterséges intelligencia nem jelent megoldást a káros tartalmak elleni harcban. Jelenleg világszerte mintegy 15 ezer moderátor figyeli a Facebook és az Instagram posztjait, azonban többre lenne szükség ahhoz, hogy kiváltsák az algoritmust.
Szerző(k): Nagy MartinEgyre nagyobb a vita arról, hogy a böngészőknek mekkora teret kell hagyniuk a reklámblokkolásnak - és a Chrome és a Firefox a harc ellentétes oldalára került. Más bőngészőket is érinthet a bővítménykezelési vita: az Opera, a Brave és az Edge is nélkülözheti a jövőben a reklámblokkolókat.
Szerző(k): Szabó DánielKét fontos jogszabályt is elfogadott az EU az elmúlt időszakban, mellyel megreguláznák az internetes nagy techcégeket. Az egyik legfontosabb, hogy a tartalomfogyasztást és a hirdetéskezelést leginkább meghatározó algoritmusok működését nyilvánossá tennék, valamint a felhasználók kezébe adnák a döntést, hogy akarják-e, hogy profilalkotás alapján egy program döntse el, hogy mit látnak. A Pulzus Kutató és a Napi.hu reprezentatív felmérése szerint a magyarok 90 százaléka a javaslat mögött áll.
Szerző(k): Szabó DánielAz EU újabb ambiciózus jogszabályról állapodott meg az online világ ellenőrzésére. A Digital Services Act lényege, hogy a tartalmak feletti szigorítással rábírják a technológiai vállalatokat, hogy komolyabban lépjenek fel a platformjaikon megjelenő tartalmak esetében. Az algoritmusokról is lerántanák a leplet, amely a techcégek féltve őrzött titka. Nagyon súlyos bírságokkal fenyegetik a Google-t, a Facebookot és a társaikat.
Szerző(k): Szabó DánielBár gyakran elhangzik a jobboldali konzervatív és populista vezetők részéről, hogy a nagy technológiai cégek korlátozzák őket, hogy a liberális véleménydiktatúrát tartsák fenn, egy friss kutatás szerint pont fordított a helyzet.
Szerző(k): Szabó Dániel