A férfi emberöltésért ült börtönben.
Szerző(k): EconomxAz Európai Bizottság ma hozta nyilvánosságra a 2022-es évről szóló jogállamisági jelentését. A benne foglaltak szerint a Bizottság jó pár tavalyi ajánlása nem teljesült, és fontos területeken semmilyen érdemi javulás nem történt. A dokumentumnak döntő szerepe van abban, hogy Magyarország megkapja-e a bizottság által visszatartott uniós forrásokat.
Szerző(k): Horváth TiborAz Amnesty International Magyarországnál tapasztalt rendszerszintű munkahelyi bántalmazás és a szervezeten belüli diszkrimináció miatt a nemzetközi nyilvánossághoz fordultak az Amnesty magyar irodájának egykori munkatársai, mivel a belső fórumokon sorra falakba ütköztek. Az egykori munkavállalók különösen aggasztónak tartják, hogy a munkahelyi visszaélés pont a világ legnagyobb jogvédő szervezetének falain belül vált rendszerszintűvé.
Szerző(k): Nagy KristófElbukott a kormány gyerekvédelminek nevezett népszavazása, miután közel 1,6 millió ember érvénytelenül szavazott. Az érvényességhez 4,1 millió érvényesen leadott szavazat kellett volna. Jogvédő szervezetek szerint a népszavazás eredménye egyértelmű: az embereknek elege van és nem kérnek a kormány kirekesztésre épülő kampányából.
Szerző(k): Domokos ErikaMeg kell változtatni a szigorú korlátozásokat, hogy elkerülhető legyen az oltatlan emberek hátrányos megkülönböztetése - sürgeti Olaszországot az Amnesty International.
Szerző(k): Tér DiánaA magyarok több mint kétharmada szerint előfordul, hogy egy nő nem ugyanakkora fizetés kap ugyanazért a munkáért, mint a férfi kollégája, és közel háromnegyedük támogatna egy olyan törvényt, amely kötelezné a munkáltatókat, hogy a férfiak és nők közötti bérkülönbségekre vonatkozó adataikat nyilvánosságra hozzák - derül ki az Amnesty International Magyarország kérésére készített országos reprezentatív felmérésből.
Szerző(k): Szabó ZsuzsannaBár Senyei György Barna személyében 2019 decembere óta új elnöke van a rendes bíróságok központi igazgatásáért felelős Országos Bírósági Hivatalnak (OBH), a magyar bírósági rendszer függetlenségét érintő rendszerszintű problémák és gyengeségek továbbra is változatlanul jelen vannak - derül ki az Amnesty International Magyarország legújabb elemzéséből. A jelentés az elmúlt nagyjából egy év legfontosabb fejleményeit mutatja be, és azt, hogy milyen állapotban van a bíróságok függetlensége ma Magyarországon.
Szerző(k): Szabó ZsuzsannaA WhatsApp egyik biztonsági rését használja ki az izraeli fejlesztésű kémprogram. A cég igyekszik betömni a rést.
Szerző(k): Lovas-Romváry AndrásAz Országgyűlés elfogadta az új közigazgatási bírósági rendszer létrehozásáról és működési szabályairól szóló, a közigazgatási bíráskodás miniszteri igazgatás alá rendeléséről szóló törvényt. Az Amnesty International Magyarország és a Magyar Helsinki Bizottság is arra hívja fel a figyelmet, hogy a törvény - amellett, hogy szakmailag nem indokolt - nemcsak a magyar állampolgárokat, de a gazdaságot is hátrányosan érinti.
Szerző(k): Szabó Zsuzsanna