A Nemzetközi Atomenergia-ügynökség (NAÜ) \"semmiképp\" sem engedi át Iránnak a nukleáris objektumok ellenőrzésének felelősségét - hangoztatta csütörtökön kiadott közleményében John Kirby, az amerikai külügyminisztérium szóvivője.
Szerző(k): MTIKockázatos vállalkozásba kezd a japán energiaipar: egyszerre két tucat atomreaktort indítanak újra több mint négyéves leállás után, mit sem törődve a folyamat kockázatosságával. A szigetországban a fukusimai atomkatasztrófa után állították le az atomerőműveket.
Szerző(k): EconomxHivatalosan is jóváhagyták kedden az Irán és a hatok (az ENSZ BT öt állandó tagja és Németország) között létrejött az iráni atomprogramról szóló megállapodást - jelentette be Federica Mogherini, az EU kül- és biztonságpolitikai főképviselője és Dzsavad Zarif iráni külügyminiszter kedden Bécsben.
Szerző(k): MTIA környezetvédők abban bíznak, hogy a versenyhatóságként eljáró Európai Bizottság a túlzott állami támogatás miatt elmeszeli a paksi atomerőmű bővítését - írja a BBC, amely összefoglalja a projekttel kapcsolatban Magyarországon folyó vitát.
Szerző(k): EconomxA korábbi károkkal összemérhető újabb radioaktív szennyezéssel fenyeget a csernobili atomerőmű, pontosabban a létesítmény lakhatatlanná vált, lezárt környezete. Európa felé ismét életveszélyes anyagokat sodorhat a keleti szél.
Szerző(k): EconomxAzonnal reagált az olaj ára az Irán és a hat nagyhatalom között létrejött előzetes megállapodásra, amelynek eredményeként a nyáron újraindulhat a perzsa ország olajexportja. Egyes szakértők akkora árzuhanást várnak, ami a benzin árát is a mélye ránthatja.
Szerző(k): EconomxÓriási hatással lesz az olaj, és ezzel az üzemanyagok piacára is - mégpedig úgy, hogy tovább csökkenhetnek az árak -, ha kedden Irán és a nagyhatalmak aláírják a perzsa ország atomprogramjával kapcsolatos megállapodást. A nagy \"ha\" azonban sok kis \"ha\"-t rejt az egyezség betartásával kapcsolatban.
Szerző(k): EconomxA második negyedév végére 35-40 dollár közé csökkenhet az olaj hordónkénti ára az egyik neves olajpiaci szakértő szerint.
Szerző(k): EconomxA Pakson épülő új VVER-1200 reaktorok komoly technológiai előrelépést jelentenek a korábbi atomerőművi blokkokhoz képest, ám a nyilvános információk hiánya miatt további biztonsági elemzések szükségesek – hangzott el az Energiaklub rendezvényén. Nem megoldott sem a régi, sem az új blokkok kiégett fűtőelemeinek hosszútávú (több ezer évig tartó) elhelyezése sem.
Szerző(k): Papp Zsolt