Felfüggesztik az oroszok tagságát a globális nukleáris lobbi szervezetnél. Indoklás nincs, de nem nehéz az indokokat látni a csernobili és a zaporizzsjai atomerőműnél történtek után.
Szerző(k): Szabó M. IstvánAhogyan az várható volt, a csehek, miután az új atomerőmű projektből kizárták az orosz részvétel lehetőségét, a már meglévő nukleáris energiatermelő egységeik üzemanyagát is megpróbálják függetleníteni a Roszatomtól.
Szerző(k): Szabó M. IstvánMiközben az európai országok azon törik a fejüket, hogyan szabadulhatnának meg az orosz olaj és gáz importjától, van egy további energiaforrás is, amely legalábbis a térség keleti felét kiszolgáltatottá teszi, teheti Moszkvának. Ez az orosz gyártmányú atomerőművek fűtőanyaga.
Szerző(k): Komócsin Sándor, Szabó M. IstvánKésve, de megkapták elmaradt bérüket azok, akiket az erőműbővítés kiszolgáló épületeit kivitelező spanyol cég rúgott ki. A történtek a beruházás körüli bizonytalanságot erősítik - írja a Népszava.
Szerző(k): Szász PéterVan realitása annak, hogy egész Európa egyik pillanatról a másikra leépítse az orosz földgáztól való függését? Milyen energiapiaci tabukat döntött meg az ukrajnai háború miatt kialakult válság? Lehet, hogy Paks bővítését már nem az oroszok fejezik be? – többek között ezekre a kérdésekre kerestük a választ Hetesi Zsolt energetikai szakértővel, a Nemzeti Közszolgálati Egyetem Víztudományi Karának docensével.
Szerző(k): Szabó DánielAmerikai republikánus párti szenátorok törvényjavaslatot nyújtottak be az orosz uránimport betiltására, válaszul az Ukrajna elleni orosz intervencióra - adta hírül az MTI. A törvénytervezetet négy szenátor készítette elő, egyikük, John Barrasso azt mondta, hogy "eljött az idő az orosz energiaforrások végleges eltávolítására az amerikai piacról". Vlagyimir Putyin orosz elnök ezt a pénzt arra használja fel, hogy finanszírozza brutális ukrajnai háborúját. A szenátor szerint az uránimport tilalma "tovább gyengíti az orosz hadigépezetet, elősegíti az amerikai urántermelés újjáélesztését, és megerősíti nemzetbiztonságunkat".
Szerző(k): Domokos ErikaCseh tudósok több mint hat évtizede vesznek részt nukleáris kutatásokban az oroszországi Dubnában található Közös Nukleáris Kutatóintézetben. Ennek most vége.
Szerző(k): Szász PéterKomoly bajba kerülhet az orosz nukleáris ipar anyahajója, de ha a Roszatom indexre kerül, abba az orosz technológiára épült és épülő atomerőművek mellett a globális uránpiac is beleremeg. Washingtonban mégis az óriásvállalat szankciós listára írását fontolgatják.
Szerző(k): Szabó M. IstvánKomoly bajba kerülhet az orosz nukleáris ipar anyahajója, de ha a Roszatom indexre kerül, abba az orosz technológiára épült és épülő atomerőművek mellett a globális uránpiac is beleremeg. Washingtonban mégis az óriásvállalat szankciós listára írását fontolgatják.
Szerző(k): Szabó M. István