Egy a paksi atomerőmű kapacitásával összemérhető áramtermelő képességű nukleáris erőművet akar építeni két lengyel milliárdos az egyikük szénerőműve mellett mindössze hat év alatt. A terv független a lengyel kormány atomenergia-álmaitól, de éppen annyira nevetséges.
Szerző(k): Barabás JúliaMásfélszeresével kellene emelkednie a magyar lakosság áramszámlájának, ha a háztartások megfizetnék a jelenlegi tőzsdei áramárat. Enélkül így vagy úgy a költségvetésből kell állni a különbséget, azaz másra kevesebb jut a közösből.
Szerző(k): Komócsin SándorA Mátrai Erőmű és az Elmű-Émász korábbi tulajdonosa szerint olyan szűk lett a mozgástér a német energiaátmenetben (Energiewende), hogy ha tovább erőltetik az atomerőművek és széntüzelésű áramtermelő erőművek leállításával kapcsolatos céldátumok betartását, hamarosan hétköznapivá válhatnak az országban az áramszünetek. A kialakult helyzet félreérthető olvasata, hogy a megújulók lemaradtak volna.
Szerző(k): Szabó M. IstvánElektronikus közmeghallgatást tart az Országos Atomenergia Hivatal.
Szerző(k): Domokos LászlóA nyugatiak nem segítenek, hanem ott ütnek, ahol érnek - mondta Irán legfőbb vallási vezetője az ország atomprogram egyezménye körül kialakult helyzetet magyarázva. Az Egyesült Államok viszont úgy látja - közölte az MTI -, hogy Irán csak másokat hibáztat önmaga helyett.
Szerző(k): Szabó M. IstvánAvarkori sírokat tártak fel egy, a paksi atomerőmű területén zajló beruházás helyszínén, a sírok feltehetően egy nagyobb temető részei voltak.
Szerző(k): Szabó ZsuzsannaAhhoz képest, hogy milyen régóta elindult, sehol sem tart a Paks II. beruházás - már abban az értelemben, hogy még az "építés alatt" kategóriába sem sikerült bekerülnie. Ez néhány hónapon belül akár meg is változhat, de attól, hogy hivatalosan is építeni kezdik az új magyar atomerőművet, a cél felé vezető út nem kevésbé kockázatos. Egy friss tanulmány tételesen végigvette a világ összes "építés alatt" álló nukleáris erőműprojektjét, és több tanulságos történetet is talált.
Szerző(k): Szabó M. IstvánLengyel sajtóértesülés szerint felmerült a lehetősége, hogy magyar és lengyel partnerséggel épüljön meg a Kalinyingrádba tervezett orosz atomerőmű, amelynek a konkrét építési projektjét nyolc éve jegelik. A gond az volt, hogy a balti államok és Lengyelország nem ígérte meg, hogy vásárolna az ott termelt áramból. Mindez most se biztos, de ha a magyarokat sikerül becsábítani az üzletbe, a kép némileg megváltozhat.
Szerző(k): Barabás Júlia, Szabó M. IstvánÚjraindították Iránban a busehri atomerőművet - jelentette szombaton az IRIB állami hírszolgáltató alapján az MTI.
Szerző(k): Szabó Dániel