Litvánia várhatóan elzárkózik attól, hogy egy olyan atomerőműtől vásároljon áramot, amilyen Paks II. is lenne, mert nem tartja biztonságosnak a létesítményt. Az elektromos energiát Fehéroroszországból importálhatnák.
Szerző(k): Komócsin SándorA Népszava értesülései szerint Pécsett tartják meg november 6-án és 7-én az orosz Roszatom AtomEco nevű konferenciáját, amelyen Orbán Viktor miniszterelnök is részt vesz.
Szerző(k): Szász PéterÚgy néz ki, hogy a nap és a szél eltemeti a szenet - és idővel (de nem is olyan sokára) az atomenergiát is Japánban. Jelenleg ugyan a szigetországban a legdrágábbak a megújulós beruházások, de látszik már, hogy a piaci igények mellett az energiapolitikában is gyökeres irányváltás jöhet.
Szerző(k): Szabó M. IstvánA lengyel környezetvédelmi miniszter szerint egy nukleáris erőmű balesete kicsit olyan, mint egy légi katasztrófa: ritka, ám látványos. Valószínűleg komolyan gondolta ezt a kicsit sem jó hasonlatot.
Szerző(k): Barabás JúliaBudapesten mutatták be a világ friss atomipari jelentését, a politikamentesen, szakmai alapon íródott The World Nuclear Industry Status Reportot (WNISR). Ennek apropóján kérdeztük Mycle Schneidert, a jelentés egyik vezető szerzőjét és szerkesztőjét.
Szerző(k): Szabó M. IstvánMiután a Pennsylvania állam nem támogatja tovább az atomerőművi áramtermelést, kiderült, hogy nem éri meg tovább működtetni a 45 éve bekapcsolt reaktort.
Szerző(k): Szabó M. IstvánLe kellett állítani a cernavodai atomerőmű egyik reaktorát, a hivatalos indoklás szerint javítási munkák elvégzése miatt hozták meg ezt a döntést.
Szerző(k): Barabás JúliaTovábbra is, sőt egyre bizonytalanabb a magyar határtól csupán 40 kilométerre lévő mohi atomerőmű harmadik blokkjának a beindítása. A szlovák atomenergia-felügyelet ismét rengeteg hibát talált, nem engedik megnyomni az indítógombot.
Szerző(k): Barabás Júlia, Szabó M. IstvánTöbb mint egymillió tonna sugárszennyezett vizet gyűjtöttek össze tartályokba a fukusimai atomerőmű 2011-es katasztrófája óta a megrongálódott erőmű hűtőrendszeréből. A tartályok az üzemeltető tájékoztatása szerint 2022-re megtelnek, a radioaktív vizet a Csendes-óceánba kell önteni - írja az atv.hu.
Szerző(k): Szepesi Anita