Kínai részvételű atomerőmű-építési beruházásra vállalt többmilliárdos hitelgaranciát hétfőn a brit kormány, kilátásba helyezve egyben azt is, hogy a további hasonló nagy-britanniai beruházások kínai tervezésű nukleáris technológiával valósulhatnak meg.
Szerző(k): MTINem lesz kész a tervezett határidőre a Hinkley Point C névre keresztelt új atomerőmű Nagy-Britanniában, és lehet, hogy egyáltalán nem épül fel, ami nagy blamázs lenne a konzervatív kormánynak. Eközben nem fogadja nagy taps Japánban a fukusimai katasztrófa után leállított reaktorok újraindítását sem.
Szerző(k): EconomxBelátható ideig alacsony maradhat az olaj és a földgáz ára a Mol vezető közgazdásza szerint. Zsoldos István úgy látja, az egyéb alternatívákhoz képest messze a legdrágább energiatermelési módszernek az atomerőmű-építés ígérkezik.
Szerző(k): EconomxJapán déli részén újraindítottak egy atomreaktort, az elsőt a 4 évvel ezelőtti fukusimai katasztrófa óta.
Szerző(k): InforádióKockázatos vállalkozásba kezd a japán energiaipar: egyszerre két tucat atomreaktort indítanak újra több mint négyéves leállás után, mit sem törődve a folyamat kockázatosságával. A szigetországban a fukusimai atomkatasztrófa után állították le az atomerőműveket.
Szerző(k): EconomxNemzetgazdasági szempontból kiemelt jelentőségűvé nyilvánította a kormány a paksi atomerőmű kapacitásának fenntartására irányuló és a vele kapcsolatos beruházásokkal összefüggő közigazgatási hatósági ügyeket - az erről szóló kormányrendelet a friss Magyar Közlönyben jelent meg.
Szerző(k): MTISzigorú szabályok alapján kezelik a minősített adatokat - reagált az MVM Paks II. Zrt. arra a hírre, amely szerint ellopták egy autóból a Paksi Atomerőmű bővítésének titkos dokumentumait. Az ügyben a BRFK nyomozást indított.
Szerző(k): MTIA környezetvédők abban bíznak, hogy a versenyhatóságként eljáró Európai Bizottság a túlzott állami támogatás miatt elmeszeli a paksi atomerőmű bővítését - írja a BBC, amely összefoglalja a projekttel kapcsolatban Magyarországon folyó vitát.
Szerző(k): EconomxNincs elég pénz azokban az amerikai alapokban, amelyekbe az atomerőművek biztonságos lebontására halmozzák fel a forrásokat. A bontásért felelős cégek szerint nincs gond: amikor szükség lesz rá, lesz elég pénz. Kérdés persze, hogy a vállalatok létezni fognak-e még akkor.
Szerző(k): Economx