Az osztrák alkalmazottak három százaléka már magyar.
Szerző(k): T. E.Miközben a cégek nagy része visszatáncol a járvány alatt elterjedt home officetól, Ausztria a munkaerő-megtartás felé tesz lépéseket: nyugati szomszédunkban jövőre már törvény adta jog lesz a nyaralóból vagy a kávéházból végzett távmunka. Az Economxnak nyilatkozó szakértő szerint ez alapvetően bizalmi és nem gazdasági kérdés, amely meghálálja magát a termelékenységben.
Szerző(k): Thurzó KatalinNem célszerű hűbelebalázs módjára felbiggyeszteni a szélvédőre az osztrák autópálya-matricát, mert a nemtörődömségért cserébe borsos büntetés érkezhet, ráadásul meglehetősen gyorsan. Az amúgy 11,5 eurós tíznapos úthasználati engedély így drágulhat hipp-hopp több mint a tízszeresére. Megszívlelendő tanácsok következnek autós kalandoroknak.
Szerző(k): Sánta AndrásMár közel 107 ezer honfitársunk él a nyugati szomszédunkban és tavaly óta a magyar a legnépesebb külföldi munkavállaló csoport az osztrák munkaerőpiacon.
Szerző(k): Gulyas ÁbelA megállapodást még májusban írta alá a két ország, és most az osztrák parlament is jóváhagyta.
Szerző(k): Kiffer AnnaNyugati szomszédunkban nem lett akut közéleti téma az Unió-szerte hangoztatott háborús fenyegetettség: Ausztria semlegessége a NATO-n kívül tartja a sógorokat, mégis magabiztosan fejlesztik a honvédelmet, és toborozzák a katonákat, de egészen más problémák uralják a hétköznapjaikat – mutatott rá az Economxnak Somkuti Bálint biztonságpolitikai szakértő.
Szerző(k): Thurzó KatalinElkényeztetik a fővárosiakat Ausztriában: Bécsben lassan egymást érik az ingyenes szabadstrandok az Új-Duna mentén, mivel egy tudatos városfejlesztési folyamat részeként privatizálás helyett a lakosság javára fordítják a kihasználatlan vízparti területeket.
Szerző(k): T. K.Az osztrák főváros mindig híres volt zöld programjairól. Most kísérleti projektet indítottak a belvárosba való behajtással kapcsolatban.
Szerző(k): G. É.Szándéknyilatkozatot írt alá Bécs a kínai Sencsen várossal arról, hogy a jövőben elmélyítsék az együttműködést a zöld technológiák, a smart city, a digitalizáció és az élettudományok terén. Ez nyolc hónapon belül a harmadik ilyen megállapodás. A bécsiek korábban Bangkokkal és Sanghajjal is írtak alá hasonlót. Az Economx megtudta, hogy az osztrákok támogatási szerződésekkel segíthetik a kínai cégeket.
Szerző(k): Sarkadi-Illyés Csaba