Januárban 3,9 százalékkal, azaz 540 milliárd forinttal nőtt a befektetési alapokban kezelt vagyon, így az előző hónap végén a Befektetési Alapkezelők és Vagyonkezelők Magyarországi Szövetsége (Bamosz) tagjai 14 552 milliárd forintot kezeltek befektetési alapokban - közölte a Bamosz.
Szerző(k): EconomxA 2023 második féléves adatok szerint fej-fej mellett haladtak az állampapírok és a befektetési alapok. A jegybank friss adatai azt mutatják, még a kormányzati kényszerre kiküldött állampapír-reklám sem segített sokat a decemberi tranzakciós adatokon. A januári számokat is csak az inflációkövető papír kivezetése húzta feljebb.
Szerző(k): Horváth BalázsBill Ackman olyan sikeres lett az elmúlt években, hogy egyre többen bíznák rá pénzük. Most itt a lehetőség: a new york-i tőzsdére vezetett alapot alapít, ahol bárki befektethet.
Szerző(k): Fellegi TamásHiába hagyta jóvá az amerikai tőzsdefelügyelet a Bitcoin alapú befektetési alapokat, nem jött meg ettől a várt fellendülés a kriptodeviza piacán. Sőt, egy kiadós esés következett a hír után.
Szerző(k): EconomxRitka lehetőséget biztosított a tavalyi év a nagyobb kockázatú befektetésekkel is foglalkozó alapoknak, a hedge fundoknak. Egy válságból való kilábalással egyidejűleg fellendülő piaci környezet ajándék az alapkezelőknek.
Szerző(k): Fellegi TamásMeglepő helyről kapott támadást a Shell olaj- és gázipari óriásvállalat. Profi befektetők egy csoportja, köztük a legnagyobb európai befektetési alapkezelő követeli, hogy a cég szigorítson klímacéljain.
Szerző(k): EconomxKedden hatalmas hullámvasútra ültette a kriptodevizák árfolyamát egy vicces kedvű hekker. Az amerikai tőzsdefelügyelet x fiókját felhasználva bejelentette ugyanis, hogy jóváhagyták az első azonnali piacon kereskedett bitcoin alapú alapot. Ez persze nem volt igaz de a hírre kilengett az árfolyam.
Szerző(k): EconomxPozitív hozammal zárták a 2023-as évet a befektetési alapok, azonban még így is bőven az infláció alatt teljesítettek.
Szerző(k): Gulyas ÁbelAz Economx értesülései szerint a kripto-világ az amerikai Értékpapír- és Tőzsdefelügyelet (SEC) január 10.-i pozitív döntésére vár, ám a szakértő szerint a helyzet meglehetősen összetett, akár árfolyamtörés is lehet a vége. A döntés nem fogja érinteni az európai szabályozást.
Szerző(k): Drávucz Péter