A mesterséges intelligencia harctéri alkalmazásáról szóló kerekasztal-beszélgetésen elhangzott, hogy az igazi MI-robbanás még nem történt meg a hadászatban, ez még előttünk áll.
Szerző(k): Vermes ÁdámAnnak ellenére, hogy Ukrajna megszállta az oroszországi Kurszki területet, a Kreml nehezen toboroz katonákat, mások pedig dezertálnak. Holott jelentős pénzügyi ösztönzőkkel is támogatják az orosz katonákat.
Szerző(k): Horváth TiborJúnius végén írta alá Zelenszkij elnök azt a törvényt, amely alapján az angol nyelv elnyerte a nemzetközi kommunikáció nyelvének státuszát az országban. A szakértő szerint a háború végeztével a helyreállítást nagy valószínűséggel nyugati cégek fogják elvégezni, emiatt is kiemelten fontos, hogy a lakosság körében növeljék az idegennyelvi ismereteket.
Szerző(k): Vermes ÁdámA NATO által Ukrajnának szánt 40 milliárd eurós támogatásból hosszútávú szerződésekkel lehetne felpörgetni az európai védelmi ipart. A gyártók már régóta vártak erre. Szakértőkkel, Csiki Varga Tamással és Bendarzsevszkij Antonnal beszélgettünk a szomszédunkban zajló háború gazdasági vonzatairól.
Szerző(k): Sarkadi-Illyés CsabaAz ukrajnai háború élesen rávilágított arra, hogy minden mindennel összefügg a bolygón. Az oroszok tervének meghiúsításához Washingtonnak hosszú távú stratégiára van szüksége, Ukrajnának pedig nagy hatótávolságú fegyverekre, miközben Európára egyre nagyobb felelősség hárul. Marad az állóháború vagy döntő változást hozhat 2024? Erről kérdeztük Bendarzsevszkij Anton és Tarjányi Péter biztonságpolitikai szakértőket.
Szerző(k): Horváth TiborAz AI és a jövő hadserege közti kapcsolat talán legnagyobb kérdése, hogy hogyan és mire tanítjuk, fejlesztjük a mesterséges intelligenciát, illetve, hogy egyáltalán mire használjuk majd a „gépeket”. Az ECNMX AI Summit 2023 című konferenciájának egyik kerekasztal-beszélgetésén a szakértők arra a kérdésre keresték a választ, hogy a mesterséges intelligenciával fegyverbe hívjuk-e a gyilkos robotokat. Gyakorlatilag minden a szabályozáson múlna, viszont itt lehet, hogy van egy logikai probléma is.
Szerző(k): Károly GáborOroszország tavaly majdnem kétszer annyi bevételre tett szert, mint az előző évben, tehát még ha jövő évben egyáltalán nem kapna semmilyen bevételt energiahordozókból, akkor is a 2022-es bevételekből biztosítva van a következő évi költségvetése is – közölte Bendarzsevszkij Anton, az Oeconumus Gazdaságkutató Alapítvány szakmai igazgatója.
Szerző(k): Sánta András