Összesen 42 alacsonypadlós, személyszállító HÉV járműre (villamos motorvonatra) írt ki tendert a MÁV-HÉV Helyiérdekű Vasút Zrt. A felhívás a becsült ellenértéket nem tartalmazza.
Szerző(k): Németh GézaMintegy kétmillió darab koronavírustesztet vásárolt a Külgazdasági és Külügyminisztérium (KKM) 9,5 milliárd forintért, azaz nagyjából 4700 forintos darabáron - derül ki a tárca Újhelyi István szocialista EP-képviselőnek adott válaszából, amelyet a 444 szúrt ki.
Szerző(k): Szepesi AnitaA cseh kormány is úgy döntött, hogy javítja a hadsereg harckocsijainak színvonalát, ám szemben a magyar vezetéssel, amely német tankok vásárlása mellett döntött, a csehek felújítják szovjet járműveiket.
Szerző(k): Barabás JúliaJelenleg mintegy 2000, lélegeztetővel vagy légzéssegítővel felszerelt kórházi ágy van az 5,5 milliós Szlovákiában. A koronavírus-járvány miatt csak 383 lélegeztetőgépet vettek el 11,1 millió euróért. A kormány szerint van elég, helyi cégtől vásároltak, de nem attól, amelyiktől a magyar külügyminisztérium.
Szerző(k): Szabó DánielEgyetlen ajánlattevőként a szlovák Wagon Service Travel s.r.o. szállíthat 22 darab használt, fekvőhelyes- és hálókocsit, nettó 8,5 millió euróért (mintegy 3 milliárd forintért) a MÁV-START-nak.
Szerző(k): Németh GézaMég a Külügyminisztérium is szokatlannak, ugyanakkor logikusnak tartja, hogy mivel több lélegeztetőgépet rendeltek, drágább volt, mintha kevesebbet vettek volna - derül ki a Bangóné Borbély Ildikó MSZP-s országgyűlési képviselő írásbeli kérdésére adott válaszból, melyet a hvg.hu szemlézett.
Szerző(k): Szepesi AnitaSzlovéniában átlagosan fele annyiért vásároltak lélegeztetőgépeket, mint Magyarországon, ott mégis egy miniszterek ellen folyó nyomozást eredményezett a beszerzés. A szomszédos ország botrányában érintett Geneplanet nevű vállalattal a magyar Külgazdasági és Külügyminisztérium is üzletelt.
Szerző(k): Szabó DánielSem orvosszakmai, sem járványügyi, sem gazdasági szempontokkal nem támasztható alá, hogy szükség volt a Magyarország által beszerzett, iszonyatos mennyiségű lélegeztetőgépre. Ráadásul míg az Állami Egészségügyi Ellátó Központ (ÁEEK) a szokásos piaci áron, és jellemzően ismert piaci szereplőktől szerzett be, a Külgazdasági és Külügyminisztérium (KKM) átlagosan kétszeres árat fizetett főként ismeretlen, frissen alakult, parányi vagy az egészségüggyel egyáltalán nem foglalkozó cégeknek - tudta meg a G7.
Szerző(k): Szepesi AnitaCsak idén márciusban vette át a hatalmat a jobboldali Janez Jansa Szlovéniában, de a miniszterelnök és kormánya máris belekeveredett egy olyan korrupciós ügybe, amely politikai válságot idézett elő. Már őrizetbe vették és kihallgatták a gazdasági minisztert, annak helyettesét, lemondott a belügyminiszter és a rendőrfőkapitány miután a koronavírus-járvány alatt beszerzett lélegeztetőgépek ügyében túlárazásra és irányított tendereztetésre gyanakszik az ügyészség. A készülékek darabjáért végül 10 millió forintot fizettek, körülbelül fele annyit, mint amennyit Magyarország.
Szerző(k): Szabó Dániel