A kötelező kamarai tagság jöhet, de a kvótarendszer nem – csütörtökön tartotta küldöttgyűlését a Budapesti Kereskedelmi és Iparkamara (BKIK).
Szerző(k): MTI, EconomxA cégvezetőknek évi 5000 forintot kell befizetni a gazdasági kamaráknak, ha nem teszik, a NAV hajtja be a pénzt. Az Átlátszó portál rákérdezett, hogy mekkora összeg folyt be a BKIK-hoz, és azt mire költik, de csak arrogáns elutasító választ kapott.
Szerző(k): EconomxA Magyar Kereskedelmi Nyilvántartási Intézet által a jegyzékükben való közzétételért kért 24 ezer forintos díj befizetéséről szóló levélhez sem az MKIK-nak, sem a területi kereskedelmi és iparkamarákhoz nincs köze - hívja fel a figyelmet a Budapesti Kereskedelmi és Iparkamara (BKIK).
Szerző(k): EconomxA Budapesti Kereskedelmi és Iparkamara (BKIK) szerint \"nem időszerű\" az elmarad tagdíjak adóhatósági behajtása. A BKIK elnöke Szatmáry Kristóf, az NGM gazdaságszabályozásért felelős államtitkára.
Szerző(k): MTI, EconomxAz építőipari vállalkozások ismerik ugyan azt a jogszabályt, amely 2013. október 1-től kötelezővé teszi az elektronikus építési naplót, azonban a részletek ismeretének hiánya, az értelmezési nehézségeik, valamint az elektronikus ügyintézések gyakorlati tudnivalóinak elsajátítása, azok alkalmazása a felmérésben résztvevők kétharmadának problémát okoz - derül ki a Építési Vállalkozók Országos Szakszövetsége (ÉVOSZ) és a BKIK 600 vállalkozásra kiterjesztett közös felméréséből.
Szerző(k): NAPIAz Európai Unió (EU) 2014 és 2020 közötti költségvetési időszakában a magyar kis- és közepes vállalkozások (kkv-k) uniós támogatásainak minél magasabb szintű lehívása a célja annak a brüsszeli képviseleti irodának, amelyet a Budapesti Kereskedelmi és Iparkamara (BKIK) más szervezetekkel közösen nyit.
Szerző(k): MTIA BKIK és az OTP Bank megállapodott a kkv-k helyzetének javításáról.
Szerző(k): MTI-EcoEgyre nagyobb ügyszámmal - tavaly összesen 3232-vel - foglalkozik a Budapesti Békéltető Testület, amely a fővárosiak fogyasztóvédelemmel kapcsolatos panaszait kezeli.
Szerző(k): Dzindzisz SztefanJövőre nem várható a reálbérek emelkedése, így továbbra se fog felpörögni a belső kereslet, ami komoly kihívást jelenthet a leginkább a magyar piacra termelő kis- és középvállalkozásoknak. Miközben akadozik az uniós források elköltése, a bürokrácia leépítése és még mindig nehézkes a banki hitelezés, adózási szempontból jobb helyzetbe kerülhetnek a kis cégek 2013-ban.
Szerző(k): Dzindzisz Sztefan