A beszerzésimenedzser-index szezonálisan kiigazított áprilisi értéke 54,9 pont volt, magasabb a márciusi 52,5 pontnál, ami azt jelzi, hogy a válaszadók az előző havinál kedvezőbb folyamatokról számoltak be. Az idei érték összességében némileg átlag feletti áprilisi értéknek tekinthető 1995 óta, amikor az áprilisi átlag 52,2 pont volt - közölte csütörtökön a Magyar Logisztikai, Beszerzési és Készletezési Társaság az MTI-vel.
Szerző(k): Szabó DánielA várt erősödés helyett lassult az euróövezet gazdasági teljesítményének növekedési üteme áprilisban.
Szerző(k): Dzindzisz SztefanEnyhén lassult az amerikai szolgáltatóipari ágazat növekedése márciusban az IHS Markit londoni székhelyű pénzügyi-gazdasági adatszolgáltató csoport szerdán közzétett végleges adata szerint - írja az MTI.
Szerző(k): Szabó ZsuzsannaTöbb mint két és fél éve először csökkent a brit szolgáltatási szektor teljesítménye márciusban a brit EU-tagság megszűnését (brexit) övező bizonytalanságok miatt - írja az MTI.
Szerző(k): Szabó ZsuzsannaA vártnál kedvezőbben alakult, de az előző havinál így is lanyhábbnak bizonyult márciusban az euróövezet gazdasági aktivitása a londoni IHS Markit gazdaságkutató intézet szerdán publikált végleges beszerzésimenedzser-indexeinek tanúsága szerint.
Szerző(k): Dzindzisz SztefanA beszerzési menedzseriindex (bmi) szezonálisan kiigazított márciusi értéke 52,4 pontra csökkent - adta hírül a Magyar Logisztikai, Beszerzési és Készletezési Társaság (MLBKT).
Szerző(k): Domokos LászlóNégy hónapja először növekedett a kínai feldolgozóipar márciusban, jelezve, hogy a kormányzat gazdaságélénkítő intézkedései lassan kezdik éreztetni hatásukat - írja az MTI.
Szerző(k): Szász PéterAz elemzők által vártnál jobb lett a kínai feldolgozóipar és a szolgáltatóipar teljesítménye a kínai logisztikai vállalatok képviseleti szervezeteinek kimutatása szerint.
Szerző(k): Domokos LászlóA feldolgozóipari és szolgáltatóipari teljesítmény nagyot romlott az EU-ban, főként két motorországban, a franciáknál és a németeknél. Az USA-ban is lassult a növekedés, míg japánban három éve nem volt ekkora visszaesés. Az elemzők szerint a legnagyobb kárt a világgazdaságban az Egyesült Államok kereskedelmi háborúja okozta, de a legrosszabbon még túl sem vagyunk. Donald Trump elnök még harcba szállna az európai járműiparral is védővámok bevezetésével, az olasz gazdaság pengeélen táncol, miközben a brexit körüli bizonytalanság is időzített bombaként ketyeg. Magyarország legfontosabb partnereivel együtt zuhanhat a mélybe.
Szerző(k): Szabó Dániel