Először kerülnek online hatósági árverésre Boeing teherszállító repülőgépek Kínában.
Szerző(k): Dzindzisz SztefanAz amerikai Boeing repülőgépgyártó frissített adatai szerint Kína a következő húsz évben ezermilliárd dollárt költhet kereskedelmi repülőgépek vásárlására.
Szerző(k): Domokos LászlóAz amerikai Boeing repülőgépgyártó legfrissebb előrejelzése szerint a következő 20 évben 2,1 millió légi közlekedési szakemberre lesz szüksége az iparágnak.
Szerző(k): Domokos LászlóEgyre többet hallani elektromos repülőgépekről: legutóbb a Boeing és a jetblue fektetett elektronikus meghajtású légijármű fejlesztésébe – írja a World Economic Forum weboldala.
Szerző(k): Kovács BertoldA Boeing szerint a következő 20 évben a vártnál gyorsabban, évi 4,7 százalékkal emelkedik a légi utasok száma, így repülőgépgyártó azzal számol, hogy az eddig előrejelzettnél 3,6 százalékkal több, 41 ezer új repülőgépre lesz szükség ebben az időszakban világszerte.
Szerző(k): Szász PéterÚj géptípusokat jelentett be a két legnagyobb, kereskedelmi repülőgépeket gyártó társaság, a toulouse-i Airbus és a seattle-i Boeing - írja az MTI.
Szerző(k): Szász PéterVégrehajtotta szűzrepülését az orosz MC-21-es (orosz jelzéssel MSz-21-es) utasszállító repülőgép - tudósít az MTI. Szakértők úgy vélik, hogy az új orosz gép az Airbus A-320-as és a Boeing-737-es vetélytársa lehet.
Szerző(k): K. Kiss GergelyAz Airbus és a Boeing legújabb repülőgépeinek versenytársát építheti meg a moszkvai és a pekingi kormány aktív közreműködésével gründolt új kínai-orosz közös vállalat. A két ország a kisebb gépek piacán továbbra is ellenfele lesz egymásnak.
Szerző(k): Komócsin SándorA kínai állami Commercial Aircraft Corporation of China (Comac) és az orosz United Aircraft Corp (UAC) hétfőn Sanghajban bejegyeztette közös vállalatát nagy hatótávú utasszállító repülőgépek gyártására.
Szerző(k): Dzindzisz Sztefan