Első kereskedelmi repülésére vasárnap felszállt Kína első saját fejlesztésű nagy, 170-190 férőhelyes utasszállító repülőgépe, a Comac C919-es, amely már több mint ezer megrendelést kapott.
Szerző(k): EconomxNem ússzák meg az utasok, rájuk fogják terhelni a légitársaságok a légiipar zöldítésének költségeit – vélekedik a Boeing vezérigazgatója, Dave Calhoun. Nézeteit osztja a Nemzetközi Légi Szállítási Szövetség főigazgatója, Willie Walsh is, aki szerint a légitársaságoknak nem áll rendelkezésükre megfelelő pénzügyi háttér ahhoz, hogy a jegyárak emelése nélkül eleget tudjanak tenni a szigorodó előírásoknak.
Szerző(k): Csernik-Varga AdriennEgy brit férfi több mint 8 millió forintnyi összeget költött arra, hogy megvásároljon egy régi Boeing 737-est és egy furcsa Airbnb-bérleményt alakítson ki belőle pilótafülkés repülőszimulátorral és pezsgőfürdővel.
Szerző(k): Horváth BalázsCsődvédelmet kért a Virgin Orbit, a kiterjedt Virgin-csoport műholdak pályára állítására alapított cége. Amiben sikerrel járt Elon Musk, az már nem jött össze Richard Branson Virgin-vezérnek. Kérdés, hogy mi lesz másik űrcége, a Virgin Galactic sorsa.
Szerző(k): Fellegi TamásLegalábbis 787-esből. Ráadásul folytatódhat a Dreamliner-ek leszállítása, ugyanis megoldódott az alkatrészekkel kapcsolatos probléma. A gépeket gyártó vállalat növelni szeretné a gyártókapacitást és a megrendelések növelését is célul tűzte ki.
Szerző(k): Horváth BalázsTörténelmi bemutató repülést végzett az Emirates egy Boeing 777-300ER repülőgéppel, amelynek egyik hajtóműve 100 százalékban fenntartható üzemanyagot használt. Az óriásgép a Dubaji Nemzetközi Repülőtérről (DXB) szállt fel, Fali Vajifdar kapitány és Khalid Nasser Akram kapitány irányításával, és több mint egy órán át repült Dubaj partjai felett.
Szerző(k): Horváth TiborCsaknem négyéves kihagyás után pénteken újra felszállt Kínában egy Boeing 737 MAX utasszállító repülőgép, első alkalommal azóta, hogy több halálos baleset miatt repülési tilalmat vezettek be erre a géptípusra.
Szerző(k): EconomxA pandémia alatti lezárások után újabb nehézségekbe futottak a légitársaságok: időszerű lenne a flották frissítése, a gyártók azonban csak jelentős késéssel tudják szállítani a megrendelt repülőgépeket az ellátási lánc problémái és a munkaerőhiány miatt. Évekbe telik majd, mire az Airbus és a Boeing eleget tudnak majd tenni eddigi vállalásaiknak.
Szerző(k): Csernik-Varga AdriennAz Emirates légitársaság vezére úgy gondolja, hogy ha nem lennének ablakok a repülőgépeken, azzal rengeteg szerkezeti tömeget lehetne megspórolni. A kilátást kamerákkal oldaná meg - írja az Airportal.
Szerző(k): Szász Péter