Mintegy 15 százalékkal visszaesik majd az orosz olajkibocsátás azután, hogy az Európai Unió olajembargója élesedik december elején. Mindez súlyos bevételkiesést jelent majd Oroszországnak, amely már amúgy is csak jelentős árengedménnyel tudja eladni az Urals-szállítmányokat a háború kezdete óta. Az EU-ban viszont a dízelellátásban lehetnek majd fennakadások.
Szerző(k): Szabó DánielAz elmúlt héten estek az olajárak, mert Kínában a koronavírus-járvány újabb kitörései miatt csökkenő olajkeresletre számítottak. A világ más részein pedig a recessziós félelmeket árazták a piacokon. Hétfőn viszont felcsillant a remény, hogy a világ második legnagyobb gazdasága támaszt adhat a keresletnek.
Szerző(k): Szabó DánielVegyesen zártak az ázsiai tőzsdék hétfőn, és nem alakult ki biztos trend a még nyitva tartó piacokon sem – írja az MTI.
Szerző(k): EconomxAz olajárak csütörtökön stabilizálódtak, miután három napon át csökkentek, mivel a világ legnagyobb nyersolajimportőrének számító Kínában a koronavírus-járvány újabb kitörései miatt megújították a korlátozásokat. De az ázsiai ország dízeltermelésének növekedése is enyhülést hoz a piacokra. A leginkább viszont az amerikai inflációs adatokat figyeli majd a piac.
Szerző(k): Szabó DánielFelgyorsult a kőolaj árcsökkenése az amerikai olaj- és benzintartalékok múlt heti alakulására vonatkozó adatokra, valamint a kínai koronavírus-aggodalmak miatt - írta a Reuters híre alapján az MTI.
Szerző(k): Domokos ErikaErősödéssel zárták a kereskedést a vezető nyugat-európai tőzsdeindexek kedden. A londoni FTSE-100 mutató 0,08 százalékkal, a frankfurti DAX-index 1,15 százalékkal, a párizsi CAC-40 index pedig 0,39 százalékkal emelkedett hétfői záróértékéhez képest. Az euróövezeti vállalatok gyűjtőindexei közül az EuroStoxx50 0,82 százalékos növekedéssel fejezte be a napot.
Szerző(k): Szász PéterAz olajárak pénteken több mint 5 százalékkal emelkedtek az amerikai jegybank jövőbeli kamatemelése körüli bizonytalanság közepette, miközben az orosz olajra vonatkozó fenyegető uniós tilalom és Kína egyes COVID-korlátozások enyhítésének lehetősége támogatta a piacokat.
Szerző(k): Szabó DánielAz olajárak szerdán a Federal Reserve várható kamatemelése előtt lényegében stagnált keddhez képest: a piaci szereplők mérlegelték a csökkenő amerikai nyersolajkészleteket és az orosz szállítmányokra vonatkozó, decemberben kezdődő európai szankciókat. Közben már érezteti hatását az OPEC kitermeléscsökkentése, de a kínai gazdaság lassulása is az újabb koronavírus-kitörések miatt.
Szerző(k): Szabó DánielHétfőn az olajárak csökkentek, de nagy a bizonytalanság a piacokon: a gyenge dollár árfolyam növelheti a keresletet, ami felfelé hajtja az árakat, míg Kína újabb járványkitörései miatt több készlet szabadulhat fel. Kedden újra enyhe drágulás indult, de nehéz trendet látni a piacon.
Szerző(k): Szabó Dániel