Az olajárak pénteken a recessziós félelmek és az erősebb amerikai dollár közepette csökkentek. Messze már a történelmi csúcsok, de a piacok a még volatilisek. A háború előtti szintek közelében a kurzusok. Magyarország duplán rossz helyzetben van Vlagyimir Putyin új lépése miatt: a forint gyenge, az orosz olajra Moszkva vet ki extravámot.
Szerző(k): Szabó DánielAz olajárak szerdán a kínálattal kapcsolatos aggodalmak miatt emelkedtek, de az újabb agresszív amerikai kamatemeléssel kapcsolatos várakozások miatt lassult a drágulás. A befektetők attól tartanak, hogy a monetáris szigorítások recesszióhoz vezethetnek, és csökkenthetik az üzemanyagkeresletet.
Szerző(k): Szabó DánielJanuártól lép hatályba az uniós olajembargó, de az olajárak mostanra nagyjából a háború előtti szintre estek vissza. A látszólagos ellentétes magyarázata, hogy Ázsiában sokan veszik a Brentnél 25 százalékkal olcsóbb orosz Uralst, miközben a recessziós félelmek is lefelé viszik az olajárakat. Mindez jó hír a hatósági áras tankolást nyögő Mol Nyrt.-nek.
Szerző(k): Szabó DánielVeszteséggel indították a szerdai kereskedést a főbb európai tőzsdeindexek. A Budapesti Értéktőzsde is mínuszban kezdett.
Szerző(k): Szabó DánielNagy eséssel zárták a szerdai kereskedést a vezető ázsiai tőzsdék, és negatív tartományban álltak a térségben reggel 8 órakor még nyitva tartó börzék is.
Szerző(k): Szabó DánielTartotta idei és jövő évi olajkereslet-növekedési előrejelzését az OPEC rendszeres havi piaci jelentésének új, szeptemberi kiadásában.
Szerző(k): Domokos ErikaMínuszban fejezték be a napot a már bezárt ázsiai tőzsdék, és gyengülést jeleztek a még nyitva tartó térségbeli piacok is péntek reggel 8 órakor – írja az MTI.
Szerző(k): Szabó DánielAz olajárak csütörtökön csökkentek, mivel a befektetők tartanak attól, hogy a világ nagy jegybankjainak agresszív kamatemelései lassítják a gazdaságokat. Eközben Kínában újabb koronavírus-fellángolásoktól tartanak, ami miatt újabb korlátozások béníthatják meg az ipari központokat.
Szerző(k): Szabó DánielAz orosz szállító vélhetően nagyobb mennyiségű olajra talált vevőt az utóbbi időben, ez magyarázhatja, hogy csökkent a Brent és a Ural típusú olaj ára közti különbség. Ez rossz hír az autósoknak, mert a Mol ezen elért extraprofitjából finanszírozzák az üzemanyagok rögzített és piaci ára közti különbséget.
Szerző(k): Komócsin Sándor