A Központi Statisztikai Hivatal friss adatközlése szerint a koronavírus-járvány dacára is nőttek a magyar átlagkeresetek. Egy évvel ezelőtthöz képest majdnem 10 százalékos volt az emelkedés, január és május között pedig 8,8 százalékos volt az éves összehasonlításban látszó emelkedés.
Szerző(k): Szabó DánielBár az összesített átlagbér még emelkedik, néhány ágazatban vége az elmúlt években látható bérnövekedésnek. A koronavírus-járvány negatív hatásainak leginkább kitett turizmusban az utóbbi években eleve alacsony volt a nettó a többi szektorhoz képest, ráadásul most még csökkent is.
Szerző(k): Csernátony CsabaAz első negyedévben a bruttó és nettó fizetések egyaránt 9 százalékkal nőttek. A reálbérek emelkedése viszont 5 százalék alá került.
Szerző(k): Csernátony CsabaA bruttó átlagkereset 2019 decemberében átlépte a 400 ezer forintot, bár az elmúlt év egészében még jóval elmaradt ettől. A nettó a jelentős éves növekedés ellenére még mindig 250 ezer forint alatt maradt.
Szerző(k): Komócsin SándorA legfrissebb pénzügyminisztériumi előrejelzés szerint jövőre 9,3 százalékkal növekedhetnek a nettó fizetések. 2023-ig pedig összesen 38 százalékkal.
Szerző(k): Csernátony CsabaÁllítólag 10,6 százalékos volt az átlagkeresetek növekedése tavalyhoz képest. Igaz, az öt főnél kevesebb embert foglalkoztató cégeknél adott bérek nincsenek benne a számításban.
Szerző(k): Szabó DánielAz egyik VIII. kerületi pici Tescóban a napi nyolcórás munkáért 240 ezres bruttót adt a boltlánc.
Szerző(k): Csernátony CsabaAki tíz éve az átlagfizetést kapja, az eddig közel 2 millió forinttal gyarapította a társadalombiztosítási kasszát, havonta több mint 17 ezer forintot fizetett. Nagyjából ennyi a fejenkénti havi rezsi összege.
Szerző(k): Csernátony CsabaA jegybank inflációs jelentése szerint jövőre 8,5, egy évvel később 8 százalékkal nőhetnek a bruttó fizetések. Ha így lesz, akkor 2021-ben a bruttó átlagbér közel 430 ezer forint lehet.
Szerző(k): Csernátony Csaba