Nem sikerült teljesíteni azt az ígéretet, hogy a Fidesz, szemben elődeivel karcsúbb kormányzatot fog üzemeltetni. Két év alatt megduplázódott a kormány háza táján sertepertélő államtitkárok és miniszteri biztosok és bértömegük is ennek megfelelően nőtt. Tíz évet tekintve pedig megháromszorozódott az állami vezetők száma, a bérkeretük pedig ötszörösére nőtt - írja a 24.hu.
Szerző(k): Komócsin SándorTörténelmi léptékű béremelést hajtott végre novembertől az Állatorvostudományi Egyetem (ÁTE). A tanársegédek, segédmunkatársak garantált bérminimuma 500 ezer forint, az adjunktusoké 600 ezer, a docenseké 750 ezer, az egyetemi tanároké pedig egymillió forintra nőtt. - jelentette be Sótonyi Péter rektor szerdán Budapesten.
Szerző(k): Szász PéterA 2021-es, minden várakozást felülmúló szezon után jövőre még nagyobb rohamot várnak a horvát vendéglátósok. Ezért már most megkezdték a dolgozók toborzását de nem csak nyárra, hanem egy hosszabb, 4-7 hónapos periódusra. Fizetni azonban nem nagyon akarnak, és a pihenőidőket is szűkmarkúan osztogatnák.
Szerző(k): Szász PéterA csehországi bruttó átlagkereset, illetve a medián átlagkereset nagyjából százezer forinttal magasabb, mint a megfelelő két magyar adat. Az idei harmadik negyedévben még a reálbér is nőtt.
Szerző(k): Komócsin SándorA 2022. évi nyugdíjmegállapítás esetén alkalmazandó valorizációs szorzók előreláthatóan 8 és fél százalékkal nőhetnek az idei szorzókhoz képest - írja honlapján Farkas András, nyugdíjszakértő.
Szerző(k): Szepesi AnitaA MÁV-HÉV Zrt. vezérigazgatója, Keresztes Péter lesz a személyszállító MÁV-Start Zrt. vezérigazgatója decembertől, miután az eddigi vezérigazgató közös megegyezéssel távozik a vasúttársaságtól - reagált a korábbi vezérigazgató menesztéséről szóló sajtóhírekre reagálva a MÁV Zrt. A váltás a járműjavító és -gyártó MÁV Vagont is érinti.
Szerző(k): Domokos ErikaMeghaladta a 428 ezer forintot a hazai bruttó átlagkereset, amely a tavalyi időszakhoz képest 9,1 százalékos növekedést jelent - közölte a KSH.
Szerző(k): Tér DiánaGlobálisan és itthon is egyre többen fontolgatják új munkahely keresését. Igaz, míg a nemzetközi adatok arra utalnak, hogy e mögött sok esetben a pandémia hatására átértékelt professzionális és személyes célok és a felülvizsgált munkaerőpiaci pozíció állhat, addig nálunk továbbra is – globális összehasonlításban is kiugróan magas léptékben – a bérezés és a juttatások vezetnek a karrierdöntések során.
Szerző(k): Molnár CsabaA jobban keresők magasabb arányban oltatják be magukat, mint a kispénzűek – derült ki a platy.sk álláskereső oldal közvélemény-kutatásából. Az egész felmérés szinte azonos eredményt hozott más országokban is, tehát nem egyedi trendről van szó. Csehországban, Magyarországon és Bulgáriában is ugyanilyen összefüggést tapasztaltak a bérek és az oltás között - írja az Új Szó.
Szerző(k): Szász Péter