Szijjártó Péter korábban levelet küldött a magyarországi multinacionális vállalatoknak, amelyben biztosította azokat, hogy a kormányzati mentőcsomaggal meg tudják védeni a munkahelyeket. A cégek azonban úgy tűnik, nem igazán tudnak élni a lehetőségekkel, számos vállalat leépítésekbe kezdett - értesült a Portfolio.hu. A lap szerint ezért a kormány átdolgozza a korábban bejelentett mentőcsomagot.
Szerző(k): Domokos ErikaAz Európai Bizottság (EB) jóváhagyta azt a 31,5 milliárd forint összegű magyar bértámogatási programot, amely a koronavírus-járvány által érintett valamennyi ágazatban tevékenykedő kutatókat és fejlesztőket hivatott segíteni
Szerző(k): Domokos LászlóLátványosan sok változtatást javasol a Munkaadók és Gyáriparosok Országos Szövetsége (MGYOSZ) az állami munkabér-támogatást szabályozó kormányrendelethez:
Szerző(k): Domokos LászlóA vállalkozások április 15-étől pályázhatnak a kutatás-fejlesztési bértámogatásra, április 16-ától pedig az általános munkahelyvédelmi bértámogatásra - mondta el Palkovics László innovációs és technológiai miniszter a gazdasági élet képviselőivel tartott videokonferencián az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) közleménye szerint.
Szerző(k): Domokos ErikaA többi európai országhoz hasonlóan Magyarországon is jelentős bértámogatásra lenne szükség Darvas Zsolt közgazdász a brüsszeli Bruegel Intézet Bruegel Intézet elemzője szerint, hogy megbirkózzon a koronavírus-járvány teremtette gazdasági kihívásokkal.
Szerző(k): K. Kiss GergelyAz MKIK vasárnapra készíti el a javaslatait. Parragh László az mfor.hu-nak azt is elmondta, hogy lehet, a 9200 milliárdos csomagon felül további gazdasági intézkedésekre lesz szükség a kormánytól.
Szerző(k): K. Kiss GergelyA koronavírus-járvány tombolása közepette a lengyelek meglepő módon nem attól tartanak elsősorban, hogy elveszthetik az állásukat. Pedig a szakértők kétmillió munkanélkülit várnak az év második felére.
Szerző(k): Barabás JúliaBodó Sándor foglalkoztatáspolitikáért felelős államtitkár ismertette a kormány új bértámogatási rendszerének fő szabályait. Ennek alapján tiszta a kép: nem a teljes, hanem csak a kieső munkaidőre járna a 70 százalékos állami bérpótlás a részleges leállással érintett cégeknél. A munkaadók és a szakszervezetek egyaránt bírálják konstrukciót, amelyet számos bürokratikus akadállyal "bástyáztak" körül, ráadásul - a járványveszély idején - kötelező munkába járást ír elő és egyebek közt home office-ra nem vehető igénybe.
Szerző(k): K. Kiss GergelyA kabinet 70 százalékban átvállalja a béreket és költségeit a kormány a rövidített munkaidőben dolgozóknál. Azon cégeknél, ahol a kieső munkaidő 15-50 százalékos lehet, az ezért járó munkabért és költségeit állja az állam május 1-től három hónapig - mondta az innovációs és technológiai miniszter az InfoRádiónak.
Szerző(k): K. Kiss Gergely