Nagy bajban leszünk, ha Orbánék nem változtatnak - ezt állapította meg az OECD friss jelentésében. A kormányból viszont a derült optimizmus szól: jöhet a növekedési pálya jövőre, ha mégsem, az már a németek hibája. Egyébként is mindenkit kárpótol majd a munkáshitel - csak legyen elég a dolgozó kézből. Az Economx heti gazdasági összefoglalója.
Szerző(k): Hegedűs SzabolcsHosszú idő után lassult a bérek növekedési üteme, a bruttó átlagkereset 13,3 százalékkal nőtt éves bázison. Habár egy ekkora növekedésre furcsa azt mondani, hogy negatív meglepetés, de az előrejelzések nagyobbra számítottak. A KSH tájékoztatójából az is kiderült, mely területeken nőttek leginkább a fizetések.
Szerző(k): Rádi BalázsA lejárt kórházi adósságok tekintetében az intézmények elmentek a falig, mondta Velkey György, a Magyar Kórházszövetség konferenciáján. És kiderült, a Pénzügyminisztérium államtitkárát is zavarja a folyamatosan újratermelődő kintlévőség.
Szerző(k): Koncsek RitaÓriási a munkaerőhiány a vendéglátásban, rengeteg pultos és felszolgáló állás üres a fővárosban. Egy-egy hotelben a havi bér meghaladja a 500 ezer forintot is.
Szerző(k): K. R.Nyilatkozatban hívják fel a döntéshozók figyelmét a kutatók, hogy egy 25 év alatti tudományos munkatárs szja-kedvezménnyel nettó 217 ezer forintot visz haza hó végén, de a PhD-fokozattal rendelkezők alapbére is elmarad a nemzetgazdasági átlagkeresettől. Azonnali béremelést sürgetnek.
Szerző(k): K. R.Egy kutatás adatai szerint idén a dolgozók 74 százaléka reméli, hogy hozzányúlnak a béréhez, tavaly csak minden második alkalmazott reménykedett fizetésemelésben.
Szerző(k): K. R.A legfrissebb diákbér kutatás szerint a fiatalok 1920 forintos órabérért dolgoznak átlagosan heti közel 20 órát. A nők és a férfiak közötti bérkülönbség már a fiatalok között is eléri a 9 százalékot.
Szerző(k): Koncsek RitaAz úgynevezett NOKS-os és a technikai dolgozók kimaradtak a béremelésből, ezért nyílt levelet írtak Maruzsa Zoltánnak.
Szerző(k): Economx