A mesterséges intelligencia (AI) megjelenése óta az aggodalmak is megjelentek, hogy mit szabadít ezzel magára az emberiség, milyen kockázatok adódnak. Most hét komoly technológiai cég jelent meg Washingtonban, hogy önkéntes vállalásokat tegyen az amerikai kormányzat felé fejlesztéseik biztonságát illetően.
Szerző(k): Fellegi TamásRégóta az Apple a világ legnagyobb cége, és a közelébe se tudott jutni senki az elmúlt években. Most nincs is már tőle túl messze a Microsoft, amely a 90-es évek végén már egyszer a világ legnagyobb cége volt, és most, 25 évvel később újra erre a babérra tör.
Szerző(k): Fellegi TamásMit tehetünk, ha velünk kapcsolatban téved a chatbot? Az ELTE Médiatanszékének oktatója után az Eötvös József Kutatóközpont Információs Társadalom Kutatóintézetének tudományos főmunkatársa válaszolt a Napi.hu-nak.
Szerző(k): Sarkadi-Illyés CsabaJelenleg is tart a mesterséges intelligencia globális forradalma, amely jelentősen átalakítja többek közt a munkahelyeket is. Arról ugyanakkor ma még keveset tudunk, hogy ezek a változások milyen következményekkel járnak majd. Egyelőre inkább munkahelyeket teremthet az AI-forradalom, ráadásul az első munkavállalói tapasztalatok is jók.
Szerző(k): Nagy KristófHa egy magyar állampolgár próbálna elégtételt venni a róla megjelent valótlanságok miatt, akkor megpróbálhatná beperelni az OpenAI-t, de még az sem biztos, hogy a magyar jogrend alapján magyar bíróság elé kerülne az ügye. Ugyanaz a probléma, amivel küzdünk a Facebook és a Google esetében is – mondta el a Napinak Polyák Gábor, egyetemi tanár, a Művészetelméleti és Médiakutatási Intézet oktatója.
Szerző(k): Sarkadi-Illyés CsabaAz OECD összeállításában még az előtt kérdezték az európai dolgozókat, mielőtt a ChatGPT bekerült volna a köztudatba.
Szerző(k): EconomxAz OpenAI vezetője és a ChatGPT guru, aki ma már a mesterséges intelligencia egyik legnagyobb szereplője, Sam Altman úgy tűnik, hogy a Szilícium-völgy következő technológiai szupersztárja lesz. Valószínűleg kulcsszerepet fog játszani a jövőben is a mesterséges intelligencia fejlesztésében.
Szerző(k): Eisenkrammer NóraAz Alphabet azt tanácsolja az alkalmazottjainak, hogy a fejlesztés alatt álló Bard elnevezésű mesterséges intelligencia botjukat ne használják, mert a rendszernek bevitt érzékeny adatok kiszivároghatnak.
Szerző(k): EconomxAz Európai Parlament (EP) nagy többséggel tárgyalási álláspontot szavazott meg a mesterséges intelligencia (MI) szabályozásáról, amelyben a képviselők azt hangsúlyozzák, hogy a mesterséges intelligencia Európán belüli fejlesztésének és alkalmazásának meg kell felelnie az európai alapjogoknak és értékeknek.
Szerző(k): Economx