Bár az eddigi nemzetközi szakirodalom szerint a digitalizáció az üzleti teljesítmény javításának legfőbb forrása, a hazai feldolgozóipari cégeknél ez a pozitív kapcsolat egyelőre csak az esetek egy részében mutatható ki – állapítja meg a Budapesti Corvinus Egyetem kutatóinak közreműködésével készült, átfogó vizsgálat.
Szerző(k): Fellegi TamásA diplomás pályakezdők körében az átlagos nettó havi fizetési igény 263 ezer és 347 ezer forint között mozog, a legalább 10 évnyi szakmai tapasztalattal rendelkező munkavállalók esetében pedig már 413 ezer és 591 ezer forintra emelkedik – gyűjtötte össze a Profession.hu. A legmagasabb kezdőbért a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetemen végzettek kérhetik.
Szerző(k): EconomxÖt új mesterszakkal bővül a Corvinus Egyetem kínálata. Az új szakok angolul indulnak, és a legtöbbjük egy tanév alatt elvégezhető.
Szerző(k): Varga CsengeAz egyetem bízik az Erasmus+ és Horizont Európa források körül kialakult helyzet mielőbbi megnyugtató rendezésében, szükség szerint azonban, a fenntartó Maecenas Universitatis Corvini Alapítvány támogatásával, kész biztosítani a 2024/25-ös tanévre a hallgatói kiutazások költségeit. Pálinkás Józsefszerint cselekvésre késztetheti a diákokat az Erasmus felfüggesztése.
Szerző(k): Horváth TiborAz Európai Bizottság úgy döntött, hogy 21 modellváltó magyarországi egyetemet kizár az Erasmus+ együttműködési és oktatási csereprogramból. Az agráregyetem azt közölte: saját mobilitási programot dolgoznak ki arra az esetre, ha a cserediák programhoz a források a jövőben nem érkezének meg az uniótól. A Corvinus is hasonlóan döntött.
Szerző(k): Koncsek RitaLesújtónak nevezte Budai Marcell, a Hallgatói Önkormányzatok Országos Konferenciájának kommunikációs vezetője, hogy a modellváltó egyetemek egyelőre nem vehetnek részt az Erasmus programokban. Az ELTE docense szerint ez olyan, mintha egy atombombát dobtak volna a felsőoktatásra.
Szerző(k): Koncsek RitaEgy friss felmérés szerint az egyetemisták 55,3 százaléka küzd enyhe vagy közepesen súlyos lelki problémákkal. Tízből mintegy három hallgató úgy érzi, hogy a rendelkezésére álló anyagi források nem biztosítanak stabil körülményeket egyetemi tanulmányaihoz.
Szerző(k): Nagy MartinA hagyományos középiskolai rangsor után a HVG elkészítette a magyar egyetemek és főiskolák kiválósági sorrendjét is. Az összeállításnál többek között figyelembe vették az oktatók tudományos fokozatait, ahogy vizsgálták a hallgatói kiválóságot is.
Szerző(k): Hercsel Adél