Aláírták péntek délelőtt Brüsszelben Horvátország európai uniós csatlakozási szerződését.
Szerző(k): InforádióJóváhagyta Horvátország európai uniós csatlakozási szerződését csütörtöki plenáris ülésén az Európai Parlament.
Szerző(k): MTIÉsztország legnagyobb ellenzéki pártja szerint az országnak nem kellene csatlakoznia az Európai Unióhoz (EU), mivel a taggá válásból a lakosság nagyobb része vesztesként kerülne ki - olvasható az EuObserveren.
Szerző(k): Kolozsi PálMagyarországról mindössze az Európai Unió (EU) lakosainak kétharmada tudja, hogy jövőre csatlakozik az EU-hoz, a tagjelöltek többsége esetében pedig még ennél is rosszabb a helyzet.
Szerző(k): Kolozsi PálAmennyiben az állampolgárok többsége felhatalmazást ad rá szombaton, úgy kevesebb mint egy hét múlva Magyarország nevében a kormányfő és a külügyminiszter aláírja Athénban a csatlakozási szerződést. Az aláírási ceremónia délután negyed négykor veszi kezdetét, és fél hatig a tagállamok és a tagjelöltek képviselői egyenként háromperces beszédet mondanak. Részletek a mai NAPI Gazdaságban.
Szerző(k): NAPIA tagjelöltek közt Magyarország a csatlakozásra leginkább felkészült gazdaság - állítja a Raiffeisen Austria elemzése. Az analízis szerint kezelhető a befektetési adókedvezmények problémája. Ha ugyanis a kormányzat kompenzációt fizetne a befektetőknek a kedvezmény megszüntetéséért, az finanszírozható lenne a növekvő adóbevételből.
Szerző(k): Domokos LászlóAz EU brüsszeli bizottsága öt évre korlátozná a magyar fuvarozók piacra lépését az unión belül. A közlekedésről szóló közös állásponttervezet alapján várhatóan akceptálják Magyarország vasúti, illetve légiforgalmi átmeneti mentességi igényeit. Cikkünk a mai NAPI Gazdaságban.
Szerző(k): NAPIGordon Brown brit pénzügyminiszter a gyáriparosok szövetsége előtt elmondott beszédében világossá tette, hogy London nem sieti el az eurócsatlakozást. Ennek hatására a font erősödni kezdett az euróval szemben, jelenleg 0,6164 penny, szemben a pénteki 0,6175-ös New York-i záróárfolyammal.
Szerző(k): Bana PéterA Magyarország és az EU közötti csatlakozási tárgyalás hat esztendőt venne igénybe, ha az eddig követett tempóban zajlana a folyamat – fejtette ki tegnap az Európai Parlament külügyi bizottsága előtt Juhász Endre, a csatlakozási tárgyalásokat magyar részről vezető főtárgyaló. Juhász bírálta az EU-t, amiért fontos fejezetekben nem állt elő közös állásponttal. Részletek a mai NAPI Gazdaságban.
Szerző(k): NAPI