Románia schengeni csatlakozása szerepel az EU Bel- és Igazságügyi Tanácsa csütörtöki ülésének napirendjén, és az utolsó pillanatig tartanak majd az erről szóló egyeztetések – közölte Klaus Iohannis román államfő.
Szerző(k): Bereznay IstvánÚjabb három ország csatlakozhat a világ legnagyobb belső határellenőrzés nélküli övezetéhez, a schengeni térséghez januártól. Bulgária, Horvátország és Románia teljesítette a belépés feltételeit, most az uniós igazságügyi miniszterek kezében van a döntés.
Szerző(k): Nagy MartinAnnalena Baerbock német külügyminiszter felszólította Törökországot és Magyarországot, hogy mielőbb tegye lehetővé Finnország és Svédország NATO-csatlakozását. A NATO 30 tagjából 28 már aláírta a szerződéseket, csak a magyarok és a törökök halogatják azt.
Szerző(k): Domokos ErikaNem hagyja nyugodni a magyar médiát a napelemek telepítésével kapcsolatos állami szabályozás kedvezőtlen változása, már azt találgatják az ezzel foglalkozó sajtómunkások, mi lehet a kormány következő lépése.
Szerző(k): Komócsin SándorFinnország és Svédország vezetői reményüket fejezték ki, hogy Törökország és Magyarország inkább előbb, mint utóbb ratifikálja NATO-tagsági kérelmét. A két országon kívül már a katonai szövetség többi állama megszavazta az eddig semleges államok csatlakozását.
Szerző(k): Szabó DánielPortugáliában éppen az utóbbi honapokban szaporodtak meg az engedélykérelmek a nagyszabású fotovoltaikus projketekre. Van rekordöntés is, de ami fontosabb: gyorsabban is épülnek meg a napelemes rendszerek.
Szerző(k): Szabó M. IstvánFinnország és Svédország NATO-csatlakozási kérelmét Oroszország ukrajnai invázióját követően széles körű egyetértés fogadta, amióta a szövetség hivatalosan is felkérte a két északi országot a csatlakozásra. Azonban Magyarország és Törökország még nem szavazta meg a két ország tagságát. Simonyi András volt washingtoni nagykövet szerint az Egyesült Államoknak nyomást kell helyeznie az Orbán Viktor vezette kormányra.
Szerző(k): Szabó DánielMár csak a magyar és a török parlament nem állt be a svéd és a finn NATO-csatlakozás mögé, és egyelőre nincs is az Országgyűlés napirendjén a szavazás. Kedden dönthettek volna róla, de Kövér László házelnök nemet mondott a lehetőségre.
Szerző(k): Vámosi ÁgostonA szerb kormány rövid időn belül konfliktusba került az Európai Parlament szociáldemokrata frakciójával és az Egyesült Államok kormányával is, mert világos magatartást várnak tőle az orosz-szerb kapcsolatokban.
Szerző(k): Komócsin Sándor