A bajba került kínai ingatlancég, az Evergrande tulajdonosát újabb csapás érte, pókerpartnere is megkezdte a kiszállást cégéből.
Szerző(k): Lovas-Romváry AndrásErős kilengések után csaknem 10 százalékos mínuszban zártak a China Evergrande kínai cégcsoport elektromos autókat gyártó leányvállalatának részvényei a hongkongi tőzsdén hétfőn, miután a cég arra figyelmeztetett, hogy súlyos likviditási nehézségekkel küzd, és bizonytalan a jövője gyors készpénzinjekció híján.
Szerző(k): Rácz GergőÖt év alatt 18 ezer magyar kisbolt tűnt el, a bezárási hullámot pedig nem a koronavírus-járvány miatti korlátozások eredményezték. Tavaly csak 4 ezerrel kevesebb üzlet volt, mint egy évvel korábban - derül ki a Portfolio összesítéséből. Közel 300 településen már nincsenek kisboltok.
Szerző(k): Szabó DánielEgyes kínai bankok nyilvánosságra hozták az Evergrande tartozásainak összegét - adta hírül az MTI.
Szerző(k): Szabó M. IstvánFlorin Citu román miniszterelnök szerdán bejelentette, hogy több vizsgálat lefolytatását kérte a legnagyobb román biztosító, a City Insurance fizetésképtelenné nyilvánítása ügyében, amelynek működési engedélyét pénteken vonta be a bukaresti pénzügyi felügyelet.
Szerző(k): Szász PéterEgy bejelentés szerint a bajba került kínai ingatlancég, az Evergrande megegyezett a most esedékes kamatfizetéséről hitelezőivel. Ezzel sikerült átmenetileg lenyugtatni a tőzsdéket, a csoport további sorsa azonban még mindig nem világos.
Szerző(k): Lovas-Romváry AndrásA Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 1394,76 pontos, 2,66 százalékos csökkenéssel, 50 982,15 ponton zárt hétfőn. A részvénypiac forgalma 12,9 milliárd forint volt, a vezető részvények ára csökkent az előző napi záráshoz képest, a legjobban az OTP ára esett.
Szerző(k): Szepesi AnitaLengyelországban az elmúlt egy évben 1600 kis bolt húzta le végleg a rolót, pedig a vasárnapi zárva tartás bevezetésének egyik célja ezek segítése volt az áruházakkal szemben, mivel ha a tulajdonos dolgozik, akkor nyitva lehetnek a hét utolsó napján is.
Szerző(k): Barabás JúliaAz elmúlt években Kínában befektető nemzetközi pénzemberek most nagy bukásra készülnek, mivel a túlságosan eladósodott ingatlanóriás, a China Evergrande lassan lehúzza a rolót. Az ingatlanfejlesztő gondjai május óta lavinaként terebélyesednek. A 2000 milliárd jüan (90 911 milliárd forint) kötelezettségek miatt csaknem 80 százalékkal csökkent a részvények és kötvények árfolyama. A jövő héten egy 80 millió dolláros (23,85 milliárd forintos) kötvénykupon visszafizetés döntheti be az egész cégét, vele elindulhat egy gyűrűző válság Kínában, ami európai és amerikai szereplőket is érinthet.
Szerző(k): Szabó Dániel